5 фактів, які потрібно знати про експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки

5 аспектів про декларування об’єктів підвищеної небезпеки від Держпраці


Суб’єкти господарювання, зобов’язані ідентифікувати об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН). До подання Декларації безпеки суб’єкт господарювання не має права експлуатувати такий ОПН.

У разі порушення вимог Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність суб’єктів, котрі мають намір будувати або експлуатують ОПН, суб’єкти господарювання несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Як правильно ідентифікувати та декларувати об’єкти підвищеної небезпеки

Що необхідно знати перед початком експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки:

  • Ідентифікувати об’єкти підвищеної небезпеки слід відповідно до кількості порогової маси небезпечних речовин (ч.1 ст. 9 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки»).
  • Процедура реєстрації ОПН встановлена вимогами Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та регламентується Порядком ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки та Порядком декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки.
  • Суб’єкти господарювання до початку експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки мають подати повідомлення про ідентифікацію ОПН до територіального органу Держпраці, ДСНС, Держекоінспекції, державної санітарно-епідеміологічної служби, Держархбудінспекції, а також відповідній місцевій держадміністрації або виконавчому органу місцевої ради. На це скеровує п. 18 Порядку ідентифікації.
  • Декларацію безпеки готують та подають суб’єкти господарської діяльності, які експлуатують або планують експлуатувати хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки. Підстава — ч. 1 ст. 10 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки».
  • Для об’єктів підвищеної небезпеки, що на період набрання чинності Порядком декларування експлуатуються або ліквідуються, подання декларації безпеки разом з позитивним висновком експертизи відбувається у відповідні уповноважені органи протягом одного року після держреєстрації об’єкта підвищеної небезпеки.

Джерело: ГУ Держпраці у Львівській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25885

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73645

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29391

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25794

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді