5 фактів, які потрібно знати про експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

5 аспектів про декларування об’єктів підвищеної небезпеки від Держпраці


Суб’єкти господарювання, зобов’язані ідентифікувати об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН). До подання Декларації безпеки суб’єкт господарювання не має права експлуатувати такий ОПН.

У разі порушення вимог Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність суб’єктів, котрі мають намір будувати або експлуатують ОПН, суб’єкти господарювання несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Як правильно ідентифікувати та декларувати об’єкти підвищеної небезпеки

Що необхідно знати перед початком експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки:

  • Ідентифікувати об’єкти підвищеної небезпеки слід відповідно до кількості порогової маси небезпечних речовин (ч.1 ст. 9 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки»).
  • Процедура реєстрації ОПН встановлена вимогами Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та регламентується Порядком ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки та Порядком декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки.
  • Суб’єкти господарювання до початку експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки мають подати повідомлення про ідентифікацію ОПН до територіального органу Держпраці, ДСНС, Держекоінспекції, державної санітарно-епідеміологічної служби, Держархбудінспекції, а також відповідній місцевій держадміністрації або виконавчому органу місцевої ради. На це скеровує п. 18 Порядку ідентифікації.
  • Декларацію безпеки готують та подають суб’єкти господарської діяльності, які експлуатують або планують експлуатувати хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки. Підстава — ч. 1 ст. 10 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки».
  • Для об’єктів підвищеної небезпеки, що на період набрання чинності Порядком декларування експлуатуються або ліквідуються, подання декларації безпеки разом з позитивним висновком експертизи відбувається у відповідні уповноважені органи протягом одного року після держреєстрації об’єкта підвищеної небезпеки.

Джерело: ГУ Держпраці у Львівській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14623

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142147

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14933

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді