5 фактів, які потрібно знати про експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки

5 аспектів про декларування об’єктів підвищеної небезпеки від Держпраці


Суб’єкти господарювання, зобов’язані ідентифікувати об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН). До подання Декларації безпеки суб’єкт господарювання не має права експлуатувати такий ОПН.

У разі порушення вимог Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність суб’єктів, котрі мають намір будувати або експлуатують ОПН, суб’єкти господарювання несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Як правильно ідентифікувати та декларувати об’єкти підвищеної небезпеки

Що необхідно знати перед початком експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки:

  • Ідентифікувати об’єкти підвищеної небезпеки слід відповідно до кількості порогової маси небезпечних речовин (ч.1 ст. 9 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки»).
  • Процедура реєстрації ОПН встановлена вимогами Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та регламентується Порядком ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки та Порядком декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки.
  • Суб’єкти господарювання до початку експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки мають подати повідомлення про ідентифікацію ОПН до територіального органу Держпраці, ДСНС, Держекоінспекції, державної санітарно-епідеміологічної служби, Держархбудінспекції, а також відповідній місцевій держадміністрації або виконавчому органу місцевої ради. На це скеровує п. 18 Порядку ідентифікації.
  • Декларацію безпеки готують та подають суб’єкти господарської діяльності, які експлуатують або планують експлуатувати хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки. Підстава — ч. 1 ст. 10 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки».
  • Для об’єктів підвищеної небезпеки, що на період набрання чинності Порядком декларування експлуатуються або ліквідуються, подання декларації безпеки разом з позитивним висновком експертизи відбувається у відповідні уповноважені органи протягом одного року після держреєстрації об’єкта підвищеної небезпеки.

Джерело: ГУ Держпраці у Львівській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14326

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11726

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23077

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
294

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31312

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді