10 типових помилок при складанні декларації відповідності — застороги від Держпраці

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Скласти без недоліків декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань ОП допоможуть підказки від Держпраці. Управління оприлюднило ключові помилки, яких припускаються роботодавці. Тож уважно перевірте себе, щоб не довелось перероблювати декларацію двічі.

10 типових помилок при складанні декларації відповідності — застороги від Держпраці

⚡️ Відповідальність за непроведення протиепідемічних заходів на підприємстві

Управління Держпраці з метою поліпшення якості заповнення декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (далі — декларація), форма якої вказана в додатку 8 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107 (далі — Порядок), підготувала перелік найрозповсюдженіших помилок, які суб’єкти господарювання допускають при складанні декларації, а саме:

  1. Не зазначається місце виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.
  2. Не зазначається інформація у розділі «Інформація про наявність договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди» (якщо не проводилось страхування цивільної відповідальності зазначається: «договір страхування не укладався»).
  3. Не зазначається інформація у розділі «Інформація про проведення добровільного аудиту з охорони праці» (якщо добровільний аудит не проводився, зазначається: «добровільний аудит не проводився»).
  4. При зазначенні машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки не вказане їх узагальнююче найменування відповідно до додатку 7 Порядку.
  5. Зазначаються роботи, які не є роботами підвищеної небезпеки та машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки які не відповідають додатку 7 Порядку.
  6. У відомостях про машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки не зазначається інформація про їх тип або марку (за наявності), номер партії, дату виготовлення, країну походження.
  7. Не зазначається інформація щодо кількості робочих місць підвищеної небезпеки.
  8. Не зазначається інформація щодо кількості робочих місць, на яких існує підвищений ризик виникнення травм.
  9. Не зазначається інформація щодо кількості будівель і споруд (приміщень), виробничих об’єктів (цехів, дільниць, структурних підрозділів).
  10. У розділі «Інші відомості» не надається вся необхідна інформація, що передбачена підстрочним текстом встановленої форми декларації.

Джерело: Управління Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14623

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142134

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14932

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38400

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді