Охорона праці на будівельному майданчику: аналізуємо вимоги
На одному із будівельних майданчиків Львова працівник впав з 4 поверху та загинув.
Начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку ГУ Держпраці Львівщини Іван Мечержак журналістам телеканалу «Правда ТУТ.Львів» пояснив, що найчастіше нещасні випадки трапляються під час робіт на висоті.
Дізнайтеся, як експлуатувати запобіжні пояси
Однак, не менш небезпечними є виконання земляних робіт. Приміром, коли риють котловани, прокладають фундамент та інженерні мережі.
«Вихід один – якісно огородити та закріпити стінки котловану. Передбачаються схеми кріплення проєктною документацією і тільки після того виконувати роботи», — зауважив І. Мечержак.
ГУ Держпраці у Львівській області нагадує, що крім проєктної документації, на кожній будові має бути відповідальний за охорону праці. Роботодавець зобов’язаний створити службу з охорони праці, а працівників не лише забезпечити захисним обладнанням, а й перевірити, чи має особа, яка працює на будівництві, страховку.
Начальниця управління з питань праці Оксана Єзерська додатково наголосила, що соціальний захист працівників гарантують лише легальні трудові відносини. Вже з 1 вересня Держпраці розпочне масові перевірки роботодавців.