Як роботодавцю створити безпечні умови праці на будівництві — настанови від Держпраці

Висота не прощає зневаги! Дотримуйтесь вимог, щоб уникнути трагедії, зберегти життя собі та своїм працівникам.

Як роботодавцю створити безпечні праці умови праці на будівництві — настанови від Держпраці

Охорона праці на будівельному майданчику: аналізуємо вимоги

На одному із будівельних майданчиків Львова працівник впав з 4 поверху та загинув.

Начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку ГУ Держпраці Львівщини Іван Мечержак журналістам телеканалу «Правда ТУТ.Львів» пояснив, що найчастіше нещасні випадки трапляються під час робіт на висоті.

Як роботодавцю створити безпечні праці умови праці на будівництві — настанови від ДержпраціДізнайтеся, як експлуатувати запобіжні пояси

Однак, не менш небезпечними є виконання земляних робіт. Приміром, коли риють котловани, прокладають фундамент та інженерні мережі.

«Вихід один – якісно огородити та закріпити стінки котловану. Передбачаються схеми кріплення проєктною документацією і тільки після того виконувати роботи», — зауважив І. Мечержак.

ГУ Держпраці у Львівській області нагадує, що крім проєктної документації, на кожній будові має бути відповідальний за охорону праці. Роботодавець зобов’язаний створити службу з охорони праці, а працівників не лише забезпечити захисним обладнанням, а й перевірити, чи має особа, яка працює на будівництві, страховку.

Увага!

Перш ніж допустити працівників до робіт, проведіть інструктаж.

Начальниця управління з питань праці Оксана Єзерська додатково наголосила, що соціальний захист працівників гарантують лише легальні трудові відносини. Вже з 1 вересня Держпраці розпочне масові перевірки роботодавців.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11895

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді