Як роботодавцю створити безпечні умови праці на будівництві — настанови від Держпраці

Висота не прощає зневаги! Дотримуйтесь вимог, щоб уникнути трагедії, зберегти життя собі та своїм працівникам.

Як роботодавцю створити безпечні праці умови праці на будівництві — настанови від Держпраці

Охорона праці на будівельному майданчику: аналізуємо вимоги

На одному із будівельних майданчиків Львова працівник впав з 4 поверху та загинув.

Начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку ГУ Держпраці Львівщини Іван Мечержак журналістам телеканалу «Правда ТУТ.Львів» пояснив, що найчастіше нещасні випадки трапляються під час робіт на висоті.

Як роботодавцю створити безпечні праці умови праці на будівництві — настанови від ДержпраціДізнайтеся, як експлуатувати запобіжні пояси

Однак, не менш небезпечними є виконання земляних робіт. Приміром, коли риють котловани, прокладають фундамент та інженерні мережі.

«Вихід один – якісно огородити та закріпити стінки котловану. Передбачаються схеми кріплення проєктною документацією і тільки після того виконувати роботи», — зауважив І. Мечержак.

ГУ Держпраці у Львівській області нагадує, що крім проєктної документації, на кожній будові має бути відповідальний за охорону праці. Роботодавець зобов’язаний створити службу з охорони праці, а працівників не лише забезпечити захисним обладнанням, а й перевірити, чи має особа, яка працює на будівництві, страховку.

Увага!

Перш ніж допустити працівників до робіт, проведіть інструктаж.

Начальниця управління з питань праці Оксана Єзерська додатково наголосила, що соціальний захист працівників гарантують лише легальні трудові відносини. Вже з 1 вересня Держпраці розпочне масові перевірки роботодавців.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40081

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7933

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86399

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді