Кабмін продовжив карантин до 31 липня: хто і як працюватиме

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Кабмін продовжив карантин до 31 липня: хто і як працюватиме


КМУ постановою від 17.06.2020 № 500 (далі — Постанова № 500) уніс зміни до постанови КМУ від 20.05.2020 № 392 (далі — Постанова № 392).

Зокрема, Уряд змінив назву Постанови № 392, виключивши текст про етапи послаблення карантинних заходів. Відтепер Постанова № 392 має назву «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Також Кабмін виключив норму, яка зобов’язувала перебувати на самоізоляції осіб, що досягли пенсійного віку (пп. 5 п. 1 Постанови № 500). Отже, працівники 60+, можуть припинити самоізоляцію та повернутись на робочі місця.

Постанова № 500 визначила єдиний час початку роботи в держорганах під час карантину.

Задля зменшення скупчення громадян в транспорті Кабмін рекомендує роботодавцям запровадити, де це можливо:

  • гнучкий режим робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників;
  • дистанційну (надомну) роботу.

Органи місцевого самоврядування мають розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій, щоб забезпечити можливість переміщення працівників на роботу/з роботи.

Також Кабмін виклав у новій редакції пункт 3 Постанови № 392, який встановлює обмеження на час карантину. Зокрема, на час карантину заборонено:

  • перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно;
  • перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

На території регіонів із значним поширенням COVID-19 Постанова № 500 передбачає посилення протиепідемічних заходів.

Кабмін дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медогляду
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Єдиний дієвий спосіб захиститися від підступного коронавірусу — це профілактика. Ми підготували для вас зразки документів, необхідних для організації профілактичних заходів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
101623

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
52587

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді