Кабмін продовжив карантин до 31 липня: хто і як працюватиме

Кабмін продовжив карантин до 31 липня: хто і як працюватиме


КМУ постановою від 17.06.2020 № 500 (далі — Постанова № 500) уніс зміни до постанови КМУ від 20.05.2020 № 392 (далі — Постанова № 392).

Зокрема, Уряд змінив назву Постанови № 392, виключивши текст про етапи послаблення карантинних заходів. Відтепер Постанова № 392 має назву «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Також Кабмін виключив норму, яка зобов’язувала перебувати на самоізоляції осіб, що досягли пенсійного віку (пп. 5 п. 1 Постанови № 500). Отже, працівники 60+, можуть припинити самоізоляцію та повернутись на робочі місця.

Постанова № 500 визначила єдиний час початку роботи в держорганах під час карантину.

Задля зменшення скупчення громадян в транспорті Кабмін рекомендує роботодавцям запровадити, де це можливо:

  • гнучкий режим робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників;
  • дистанційну (надомну) роботу.

Органи місцевого самоврядування мають розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій, щоб забезпечити можливість переміщення працівників на роботу/з роботи.

Також Кабмін виклав у новій редакції пункт 3 Постанови № 392, який встановлює обмеження на час карантину. Зокрема, на час карантину заборонено:

  • перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно;
  • перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

На території регіонів із значним поширенням COVID-19 Постанова № 500 передбачає посилення протиепідемічних заходів.

Кабмін дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медогляду
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Єдиний дієвий спосіб захиститися від підступного коронавірусу — це профілактика. Ми підготували для вас зразки документів, необхідних для організації профілактичних заходів.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7596

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
309

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4824

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25325

Забезпечуємо безпеку дорожнього руху на підприємстві

Для того, щоб забезпечити безпеку праці персоналу на автопідприємстві, потрібно належним чином організувати рух транспортних засобів і пішоходів територією та у виробничих приміщеннях підприємства. Яким має бути алгоритм дій роботодавця — розповідає експерт.
27637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді