Планові перевірки пожежної безпеки скасують

ВРУ упорядковує процедури проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо техногенної та пожежної безпеки. Що зміниться?

Планові перевірки пожежної безпеки скасують


2 червня Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності».

ВРУ планує посилити гарантії відшкодування збитків постраждалим у разі порушення суб'єктами господарювання вимог чинного законодавства щодо дотримання правил техногенної та пожежної безпеки.

Як уникнути штрафів за порушення вимог пожежної безпеки

Законопроєкт № 3361, зокрема, передбачає:

  • упорядкування процедури проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо техногенної та пожежної безпеки;
  • зменшення адміністративного тиску на суб’єкти господарювання шляхом скасування обов'язкових перевірок у разі наявності полісу страхування відповідальності перед третіми особами за шкоду, що може бути нанесена при експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки;
  • забезпечення гарантії щодо відшкодування шкоди, яку може бути заподіяно життю, здоров’ю, майну третіх осіб та навколишньому природному середовищу внаслідок небезпечної події на територіях, об’єктах нерухомості та/або об’єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру;
  • удосконалення механізму координації між відповідними органами нагляду, господарюючими суб'єктами та установами, що забезпечують надання фінансових послуг;
  • удосконалення процедури правового, організаційного та фінансового реагування на наслідки подій, що відбулись в результаті техногенних аварій та пожеж, зокрема щодо взаємодії із постраждалими;
  • гармонізацію законодавства України із законодавством Європейського Союзу у сфері безпеки об’єктів підвищеної небезпеки.

Відповідні зміни запропоновано внести до Законів «Про страхування», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Кодексу цивільного захисту України.

Джерело: Офіційни веб-портал ВРУ

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з питань пожежної безпеки

Покращення якості навчання з питань пожежної безпеки є важливим чинником зниження ризиків виникнення та поширення пожеж. Хто саме та яке навчання має проходити — далі у статті.
22500

Пожежні гідранти на підприємстві

При пожежі треба діяти швидко, тому важливо, щоб пожежне обладнання було справним, а доступ до нього — вільним. У статті розповімо про вимоги до утримання пожежних гідрантів, які зобов’язані знати власники підприємств, на території яких вони встановлені.
7958

Вимоги пожежної безпеки до об’єктів залізниці

Хто відповідає за пожежну безпеку на об'єктах залізниці, як утримувати приміщення для пасажирів, вокзали, станції, системи протипожежного водопостачання, як експлуатувати вагони та перевозити небезпечні вантажі, — дізнайтесь зі статті.
244

Дотримуємось правил пожежної безпеки під час зимових свят

Наближаються різдвяні та новорічні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Водночас варто не забувати про правила пожежної безпеки під час зимових свят. Про те, яких заходів вжити, — далі у статті.
3972

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді