Держпраці розпочинає позапланові перевірки

Державна служба України з питань праці оголосила підстави для позапланової перевірки підприємства та повідомила, кого перевірить першочергово.

Держпраці розпочинає позапланові перевірки


На виконання доручення Прем’єр-міністра України та окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці стартують позапланові заходи державного нагляду. Перевірки здійснюватимуться на підставі звернень громадян, які надійшли протягом карантину та потребують перевірки викладених у них фактів.

Також фахівці Держпраці перевірятимуть додержання законодавства про працю при нарахуванні та виплаті зарплати медичним й іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації коронавірусу, своєчасність подання повідомлень про встановлені факти інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Як розслідувати захворювання на COVID-19

Зокрема, керівництво Управлінні Держпраці у Сумській області та фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів обговорили порядок проведення перевірок.

Інспекційні відвідування з питань дотримання вимог трудового законодавства здійснюватимуться із метою забезпечення організації роботи щодо належного, об’єктивного розгляду звернень громадян, враховуючи вимоги постанови КМУ від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», з урахуванням черговості їх надходження, починаючи з дня оголошення карантину.

Позапланові перевірки щодо нарахування та виплат зарплати медичним й іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 проводитимуться, згідно з дорученням Прем'єр-міністра України, зокрема, інспекторами праці ОМС, яким делеговані повноваження щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

Джерело: Управління Держпраці у Сумській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40079

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7675

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86396

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58911

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді