Рада міністрів АР Крим, обласної, Київської та Севастопольської міської Ради народних депутатів більше не надають гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення. Хто відтепер має такі повноваження, та які ще зміни підготував Кабмін?
Кабмін постановою № 352 від 06.05.2020 «Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів і Положення про Державну службу України з питань праці» вніс зміни до Положення про порядок надання гірничих відводів.
Відтепер гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення надаються територіальними органами Держпраці. Раніше вони надавалися Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міською Радами народних депутатів.
Також уточнено, що гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, будівництва і експлуатації підземних споруд та інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, надаються Держпраці після погодження заявки на отримання гірничого відводу з відповідним територіальним органом Держпраці.
Положення доповнено нормою, згідно з якою розгляд заявки на отримання гірничого відводу не повинен перевищувати 21 день.
Джерело: ГУ Держпраці у Київській області
Не допускайте до роботи працівників, які не пройшли вступний інструктаж з охорони праці. Правильно його організувати допоможуть зразки необхідних документів.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець