Рада міністрів АР Крим, обласної, Київської та Севастопольської міської Ради народних депутатів більше не надають гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення. Хто відтепер має такі повноваження, та які ще зміни підготував Кабмін?

Кабмін постановою № 352 від 06.05.2020 «Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів і Положення про Державну службу України з питань праці» вніс зміни до Положення про порядок надання гірничих відводів.
Відтепер гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення надаються територіальними органами Держпраці. Раніше вони надавалися Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міською Радами народних депутатів.
Також уточнено, що гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, будівництва і експлуатації підземних споруд та інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, надаються Держпраці після погодження заявки на отримання гірничого відводу з відповідним територіальним органом Держпраці.
Положення доповнено нормою, згідно з якою розгляд заявки на отримання гірничого відводу не повинен перевищувати 21 день.
Джерело: ГУ Держпраці у Київській області
Не допускайте до роботи працівників, які не пройшли вступний інструктаж з охорони праці. Правильно його організувати допоможуть зразки необхідних документів.
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.