Держпраці роз’яснює, як захистити від COVID-19 працівників з роз’їзним характером роботи

Працівники з роз’їзним характером роботи наражаються на небезпеку зараження під час виконання службових обов’язків. Дізнайтеся, як роботодавець має убезпечити своїх працівників.
Держпраці роз’яснює, як захистити від COVID-19 працівників з роз’їзним характером роботи.

☝ Протоколи виходу на вулицю. Дії проти коронавірусу ☝

Держпраці наголошує: для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 роботодавець має приділити належну увагу працівникам, які мають роз’їзний характер роботи. Це працівники, які виконують роботи на об’єктах, розташованих на значній відстані від місця розташування підприємства, у зв’язку з чим здійснюють поїздки у неробочий час від місця розташування підприємства (збірного пункту) до місця роботи на об’єкті й назад, що становить не менше як дві-три години на день.

Держпраці роз’яснює, як захистити від COVID-19 працівників з роз’їзним характером роботи.Як організувати профілактичні заходи проти коронавірусу на підприємстві. Готові документи

Роботодавцю слід не тільки забезпечити підлеглих необхідними засобами захисту, а й провести роз’яснювальні роботи з працівниками, що мають роз’їзний характер роботи та часто перебувають у відрядженнях.

Рекомендації, які має надати роботодавець:

  • наскільки можливо уникайте контакту з людьми, привітальних обіймів і рукостискань. Рекомендована відстань до інших людей становить не менше 1,5 м;
  • застосовуйте «безконтактне» надання послуг, а також мінімізуйте необхідність тісного контакту з людьми;
  • під час надання послуг обмежте контакти з поверхнями, до яких часто торкаються;
  • в громадських місцях або місцях, де важко вжити заходів соціального відсторонення, носіть маски та рукавиці, не забувайте вчасно їх змінювати;
  • періодично протягом дня обробляйте руки дезінфекційними засобами або мийте їх із милом не менше ніж 20 с;
  • дезінфікуйте особисті речі (телефони, гаджети, сумки тощо), поверхні службового транспортного засобу (особливо, якщо він спільний) на початку та в кінці зміни;
  • витирайте ручки (маркери) та інші предмети, які використовуються для підпису після кожного користування;
  • застосовуйте одноразові серветки для очищення та дезінфекції;
  • перевіряйте наявність симптомів та проводьте заміри температури тіла двічі на день.

⚡ Працівник захворів на коронавірус: чи «виробничий» нещасний випадок

Додатково попередьте працівників, що у разі прояву симптомів зараження вони повинні:

  • повідомити роботодавця;
  • залишатися вдома і самоізолюватися;
  • зателефонувати до закладу охорони здоров’я або місцевого управління охорони здоров’я та надати детальну інформацію про свій стан здоров’я.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді