Держпраці роз’яснює, як захистити від COVID-19 працівників з роз’їзним характером роботи

Працівники з роз’їзним характером роботи наражаються на небезпеку зараження під час виконання службових обов’язків. Дізнайтеся, як роботодавець має убезпечити своїх працівників.
Держпраці роз’яснює, як захистити від COVID-19 працівників з роз’їзним характером роботи.

☝ Протоколи виходу на вулицю. Дії проти коронавірусу ☝

Держпраці наголошує: для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 роботодавець має приділити належну увагу працівникам, які мають роз’їзний характер роботи. Це працівники, які виконують роботи на об’єктах, розташованих на значній відстані від місця розташування підприємства, у зв’язку з чим здійснюють поїздки у неробочий час від місця розташування підприємства (збірного пункту) до місця роботи на об’єкті й назад, що становить не менше як дві-три години на день.

Держпраці роз’яснює, як захистити від COVID-19 працівників з роз’їзним характером роботи.Як організувати профілактичні заходи проти коронавірусу на підприємстві. Готові документи

Роботодавцю слід не тільки забезпечити підлеглих необхідними засобами захисту, а й провести роз’яснювальні роботи з працівниками, що мають роз’їзний характер роботи та часто перебувають у відрядженнях.

Рекомендації, які має надати роботодавець:

 • наскільки можливо уникайте контакту з людьми, привітальних обіймів і рукостискань. Рекомендована відстань до інших людей становить не менше 1,5 м;
 • застосовуйте «безконтактне» надання послуг, а також мінімізуйте необхідність тісного контакту з людьми;
 • під час надання послуг обмежте контакти з поверхнями, до яких часто торкаються;
 • в громадських місцях або місцях, де важко вжити заходів соціального відсторонення, носіть маски та рукавиці, не забувайте вчасно їх змінювати;
 • періодично протягом дня обробляйте руки дезінфекційними засобами або мийте їх із милом не менше ніж 20 с;
 • дезінфікуйте особисті речі (телефони, гаджети, сумки тощо), поверхні службового транспортного засобу (особливо, якщо він спільний) на початку та в кінці зміни;
 • витирайте ручки (маркери) та інші предмети, які використовуються для підпису після кожного користування;
 • застосовуйте одноразові серветки для очищення та дезінфекції;
 • перевіряйте наявність симптомів та проводьте заміри температури тіла двічі на день.

⚡ Працівник захворів на коронавірус: чи «виробничий» нещасний випадок

Додатково попередьте працівників, що у разі прояву симптомів зараження вони повинні:

 • повідомити роботодавця;
 • залишатися вдома і самоізолюватися;
 • зателефонувати до закладу охорони здоров’я або місцевого управління охорони здоров’я та надати детальну інформацію про свій стан здоров’я.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1805

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4884

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді