Кабмін постановою від 03.03.2020 № 207 вніс зміни у Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.
Уряд скоротив перелік робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявності дозволів, та перевів виконання робіт підвищеної небезпеки на заявницький принцип (шляхом подання декларації до Держпраці).
Перевірка знань працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки
Перелік робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявності дозволу, зменшили до 8 видів. До 4 видів скоротили перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявність дозволу.
Завдяки самодекларуванню проведення небезпечних робіт підприємці зможуть зменшити час, потрібний для отримання в Держпраці відповідних дозволів.
ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ Подану декларацію роботодавці зможуть скорегувати в процесі виконання робіт чи навіть відкликати її.
Водночас незмінним залишається контроль Держпраці за дотриманням підприємцями норм законодавства про охорону праці.
Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.