Затверджено критерії для перевірок з питань праці

Кабмін затвердив критерії для перевірок з питань праці. Очікується, що прийняття проекту сприятиме забезпеченню єдиного підходу до планування перевірок, поліпшенню якості нагляду, зменшенню кількості планових заходів Держпраці відповідно до ступенів ризику діяльності суб’єктів господарювання

Кабмін 26.02.2020 затвердив критерії, за якими оцінюватимуть ступінь ризику та періодичність планового нагляду (контролю) Державною службою з питань праці за дотриманням законодавства у сферах:

  • охорона праці;
  • промислова безпека;
  • гігієна праці;
  • поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення;
  • зайнятість населення;
  • зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • державний гірничий нагляд.

Як вважають у Мінекономіки, прийняття проекту сприятиме забезпеченню єдиного підходу до планування перевірок, поліпшенню якості нагляду, зменшенню кількості планових заходів Держпраці відповідно до ступенів ризику діяльності суб’єктів господарювання (високого, середнього або незначного), забезпеченню прозорості діяльності посадових осіб Держпраці та прийнятих ними рішень за наслідками перевірок.

Наразі діють критерії ризику, затверджені постановою Кабміну від 06.02.2019 № 223. Текст ухваленої постанови поки не оприлюднено, але проект нових критеріїв раніше був опублікований Мінекономіки. Відповідно до проекту відносити роботодавців до ступенів ризику будуть за єдиними критеріями з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями.

Планові перевірки здійснюватимуться для суб’єктів господарювання:

  • високого ступеня ризику — не частіше одного разу на два роки;
  • середнього ступеня ризику — не частіше одного разу на три роки;
  • незначного ступеня ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20391

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11774

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108491

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді