Кабмін затвердив критерії для перевірок з питань праці. Очікується, що прийняття проекту сприятиме забезпеченню єдиного підходу до планування перевірок, поліпшенню якості нагляду, зменшенню кількості планових заходів Держпраці відповідно до ступенів ризику діяльності суб’єктів господарювання
Кабмін 26.02.2020 затвердив критерії, за якими оцінюватимуть ступінь ризику та періодичність планового нагляду (контролю) Державною службою з питань праці за дотриманням законодавства у сферах:
- охорона праці;
- промислова безпека;
- гігієна праці;
- поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення;
- зайнятість населення;
- зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;
- державний гірничий нагляд.
Як вважають у Мінекономіки, прийняття проекту сприятиме забезпеченню єдиного підходу до планування перевірок, поліпшенню якості нагляду, зменшенню кількості планових заходів Держпраці відповідно до ступенів ризику діяльності суб’єктів господарювання (високого, середнього або незначного), забезпеченню прозорості діяльності посадових осіб Держпраці та прийнятих ними рішень за наслідками перевірок.
Наразі діють критерії ризику, затверджені постановою Кабміну від 06.02.2019 № 223. Текст ухваленої постанови поки не оприлюднено, але проект нових критеріїв раніше був опублікований Мінекономіки. Відповідно до проекту відносити роботодавців до ступенів ризику будуть за єдиними критеріями з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями.
Планові перевірки здійснюватимуться для суб’єктів господарювання:
- високого ступеня ризику — не частіше одного разу на два роки;
- середнього ступеня ризику — не частіше одного разу на три роки;
- незначного ступеня ризику — не частіше одного разу на п’ять років.
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.