Кабмін затвердив критерії для перевірок з питань праці. Очікується, що прийняття проекту сприятиме забезпеченню єдиного підходу до планування перевірок, поліпшенню якості нагляду, зменшенню кількості планових заходів Держпраці відповідно до ступенів ризику діяльності суб’єктів господарювання
Кабмін 26.02.2020 затвердив критерії, за якими оцінюватимуть ступінь ризику та періодичність планового нагляду (контролю) Державною службою з питань праці за дотриманням законодавства у сферах:
- охорона праці;
- промислова безпека;
- гігієна праці;
- поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення;
- зайнятість населення;
- зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;
- державний гірничий нагляд.
Як вважають у Мінекономіки, прийняття проекту сприятиме забезпеченню єдиного підходу до планування перевірок, поліпшенню якості нагляду, зменшенню кількості планових заходів Держпраці відповідно до ступенів ризику діяльності суб’єктів господарювання (високого, середнього або незначного), забезпеченню прозорості діяльності посадових осіб Держпраці та прийнятих ними рішень за наслідками перевірок.
Наразі діють критерії ризику, затверджені постановою Кабміну від 06.02.2019 № 223. Текст ухваленої постанови поки не оприлюднено, але проект нових критеріїв раніше був опублікований Мінекономіки. Відповідно до проекту відносити роботодавців до ступенів ризику будуть за єдиними критеріями з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями.
Планові перевірки здійснюватимуться для суб’єктів господарювання:
- високого ступеня ризику — не частіше одного разу на два роки;
- середнього ступеня ризику — не частіше одного разу на три роки;
- незначного ступеня ризику — не частіше одного разу на п’ять років.
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.