Державна інспекція України з питань праці роз’яснила умови надання працівникам спеціальних перерв у робочий час
У листі від 30.04.2015 № 32-21/01-472 Державна інспекція України з питань праці роз’яснила умови надання працівникам спеціальних перерв у робочий час.
Відповідно до ст. 168 КЗпП працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалювальних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників надаються спеціальні перерви для обігрівання та відпочинку, які входять у робочий час. Обов’язок власника або уповноваженого ним органу – обладнати приміщення для обігрівання та відпочинку працівників.
Кількість і тривалість перерв визначає власник або уповноважений ним орган за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації.
Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв встановлюються у колективних договорах.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець