Державна інспекція України з питань праці роз’яснила умови надання працівникам спеціальних перерв у робочий час
У листі від 30.04.2015 № 32-21/01-472 Державна інспекція України з питань праці роз’яснила умови надання працівникам спеціальних перерв у робочий час.
Відповідно до ст. 168 КЗпП працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалювальних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників надаються спеціальні перерви для обігрівання та відпочинку, які входять у робочий час. Обов’язок власника або уповноваженого ним органу – обладнати приміщення для обігрівання та відпочинку працівників.
Кількість і тривалість перерв визначає власник або уповноважений ним орган за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації.
Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв встановлюються у колективних договорах.
Дізнайтеся зі статті, як формувати культуру безпеки на підприємстві. Отримайте практичні кейси та поради, як уникнути ризиків та нещасних випадків.
Чи можна використовувати одну інструкцію для різних видів інструктажів? Усе, що потрібно знати читайте в нашому матеріалі
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.