Щодо набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки

Держгірпромнагляд України роз'яснює порядок отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки

Якщо роботодавець здійснює роботи підвищеної небезпеки, то не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку їх виконання він повинен подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства про охорону праці. Декларація подається до територіального органу Держгірпромнагляду. Про це нагадує Держгірпромнагляд України у листі від 21.04.2015 № 2497/0/11-06/6/15.

Постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Постанова) затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. В Постанові зафіксовані переліки видів робіт, машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки, виконання або експлуатація яких здійснюється на підставі декларації.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88334

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1799

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4883

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді