Держгірпромнагляд України роз'яснює порядок отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки
Якщо роботодавець здійснює роботи підвищеної небезпеки, то не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку їх виконання він повинен подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства про охорону праці. Декларація подається до територіального органу Держгірпромнагляду. Про це нагадує Держгірпромнагляд України у листі від 21.04.2015 № 2497/0/11-06/6/15.
Постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Постанова) затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. В Постанові зафіксовані переліки видів робіт, машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки, виконання або експлуатація яких здійснюється на підставі декларації.
Дізнайтеся зі статті, як формувати культуру безпеки на підприємстві. Отримайте практичні кейси та поради, як уникнути ризиків та нещасних випадків.
Чи можна використовувати одну інструкцію для різних видів інструктажів? Усе, що потрібно знати читайте в нашому матеріалі
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.