Держгірпромнагляд України роз'яснює порядок отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки
Якщо роботодавець здійснює роботи підвищеної небезпеки, то не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку їх виконання він повинен подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства про охорону праці. Декларація подається до територіального органу Держгірпромнагляду. Про це нагадує Держгірпромнагляд України у листі від 21.04.2015 № 2497/0/11-06/6/15.
Постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Постанова) затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. В Постанові зафіксовані переліки видів робіт, машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки, виконання або експлуатація яких здійснюється на підставі декларації.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець