Відбулося засідання робочої групи Держпраці з перегляду та вдосконалення нормативно-правових актів з питань державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю, охорону та гігієну праці, а також удосконалення законодавства у цих сферах
9 липня відбулось засідання робочої групи з перегляду та вдосконалення нормативно-правових актів з питань державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю, охорону та гігієну праці, а також удосконалення законодавства у цих сферах.
Робоча група складається з фахівців, працівників Держпраці, представників громадськості, бізнесменів, які поділяються на підгрупи за професійними напрямками. На розгляд робочої групи винесено 400 нормативних документів, які планується розглянути до кінця року. На даний час опрацьовано 249 документів, що підлягають скасування в частині зміни радянського законодавства. До 24 липня робочі підгрупи повинні підготувати переліки актів, що підлягають першочерговому перегляду.
«Наше головне завдання — привести чинні нормативи до вимог ЄС і внутрішнього законодавства, щоб продемонструвати ефективність нової структури, яка працює на захист інтересів працівників та на імідж України на міжнародній арені», — зазначив голова Держпраці Роман Чернега.
Дізнайтеся зі статті, як формувати культуру безпеки на підприємстві. Отримайте практичні кейси та поради, як уникнути ризиків та нещасних випадків.
Чи можна використовувати одну інструкцію для різних видів інструктажів? Усе, що потрібно знати читайте в нашому матеріалі
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.