Роботодавців хочуть зобов’язати платити пеню за затримку зарплати

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Відповідні зміни передбачені у розробленому Мінсоцполітики проекті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права працівників на своєчасну виплату заробітної плати»

Мета законопроекта — посилення захисту конституційних прав працівників на своєчасне отримання ними зарплати. Для цього, зокрема, у разі порушення строків її виплати пропонують:

  • зобов’язати роботодавця сплатити працівнику пеню в розмірі 0,06 % від суми боргу за кожний день затримки;
  • надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плати, належної працівникові, на термін більше 15 днів;
  • виплатити працівнику компенсацію в розмірі середньомісячної заробітної плати за 3 місяці, що передують місяцю, в якому порушено справу про банкрутство роботодавця, чи припиненню трудового договору в разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи;
  • надати працівнику в разі неплатоспроможності роботодавця відступлення права вимоги до боржника щодо зобов’язань з виплати зарплати шляхом укладення договору відступлення з Держпраці або іншою юридичною особою в порядку, встановленому Мінсоцполітики;
  • надати статус виконавчого документа припису Держпраці у разі порушення строків виплати заробітної плати більш як на 2 місяці.

Також законопроектом передбачене внесення змін та доповнень до низки нормативно-правових актів. Це, зокрема, такі закони, як «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» щодо забезпечення виплати компенсації втраченої заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат працівника.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019

Законопроект містить положення про виплату працівнику компенсації при неплатоспроможності роботодавця лише для нових боргів, заявлених у господарському процесі, та після подання заяви до Держпраці.

Крім того, пропонується встановити, що максимальна сума компенсації не може перевищувати розміру трьох середніх заробітних плат працівника за 12 місяців, що передують місяцю, в якому порушено справу про банкрутство чи припинено трудовий договір у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи. При цьому максимальний розмір компенсації також не може перевищувати 12 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня відповідного року.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77322

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78478

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113057

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109005

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді