Мінсоцполітики пояснило, чи можна працівнику виконувати функції спеціаліста служби охорони праці за суміщенням професій.
Суміщення – це виконання працівником на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.
У такому разі працівнику здійснюють доплату за суміщення професій (посад), розмір якої встановлюють на умовах, передбачених у колективному договорі.
Нормативно-правові акти не вказують, чи може, наприклад, спеціаліст СОП працювати на умовах неповного робочого часу. Або ж хто нестиме кримінальну відповідальність за нещасний випадок внаслідок порушення норм охорони праці, якщо функції СОП на підприємстві виконують підрядники на договірних засадах. Прогалини доводиться заповнювати роз’ясненнями профільних міністерств і відомств. Щоб отримати роз’яснення на вказані вище й інші запитання, автор надіслала запит до Мінсоцполітики.
Яку відповідь вона отримала?На суміщення роботодавець має видати відповідний наказ (розпорядження) по підприємству. Що у ньому вказують, ви можете дізнатися зі статті Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці: аналізуємо позицію Мінсоцполітики.
На осіб, які працюють за суміщенням, поширюються усі трудові права та соціальні гарантії, що передбачають чинне законодавство й колективний договір.
Чи потрібно укладати з працівником додатковий трудовий договір у разі суміщення?
Мінсоцполітики вважає (лист від 27.04.2018 № 83/0/103-18/283), що частину роботи СОП можна перекласти з доплатою на працівника, який не входить до складу СОП. Однак у такому разі виникає неоднозначність у посадових обов’язках такого працівника.
А якщо спеціаліст СОП виявить бажання суміщати інші посади? Дізнайтеся, що в такому випадку передбачено у законодавстві. Читайте також відповіді на такі питання: чи дозволяє законодавство спеціалісту служби охорони праці працювати неповний робочий час, хто нестиме відповідальність за порушення норм охорони праці, якщо функції служби охорони праці виконують сторонні спеціалісти?
Для надання будь-якої відпустки необхідно видати наказ на відпустку. У статті наводимо два варіанти оформлення наказу на щорічну основну відпустку. Оберіть форму документа, який підходить саме вам.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
У статті ви знайдете зразок наказу про запровадження температурного скринінгу на підприємстві
Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.