Суміщення у сфері охорони праці

Мінсоцполітики пояснило, чи можна працівнику виконувати функції спеціаліста служби охорони праці за суміщенням професій.

Суміщення – це виконання працівником на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.

У такому разі працівнику здійснюють доплату за суміщення професій (посад), розмір якої встановлюють на умовах, передбачених у колективному договорі.

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці

Суміщення у сфері охорони праці
Ірина Шкарівськаадвокат, Київ

На суміщення роботодавець має видати відповідний наказ (розпорядження) по підприємству. Що у ньому вказують, ви можете дізнатися зі статті Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці: аналізуємо позицію Мінсоцполітики.

На осіб, які працюють за суміщенням, поширюються усі трудові права та соціальні гарантії, що передбачають чинне законодавство й колективний договір.

Суміщення у сфері охорони праці Чи потрібно укладати з працівником додатковий трудовий договір у разі суміщення?

Мінсоцполітики вважає (лист від 27.04.2018 № 83/0/103-18/283), що частину роботи СОП можна перекласти з доплатою на працівника, який не входить до складу СОП. Однак у такому разі виникає неоднозначність у посадових обов’язках такого працівника.

А якщо спеціаліст СОП виявить бажання суміщати інші посади? Дізнайтеся, що в такому випадку передбачено у законодавстві. Читайте також відповіді на такі питання: чи дозволяє законодавство спеціалісту служби охорони праці працювати неповний робочий час, хто нестиме відповідальність за порушення норм охорони праці, якщо функції служби охорони праці виконують сторонні спеціалісти?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21339

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
652

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді