Суміщення – це виконання працівником на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.
У такому разі працівнику здійснюють доплату за суміщення професій (посад), розмір якої встановлюють на умовах, передбачених у колективному договорі.
Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці

На суміщення роботодавець має видати відповідний наказ (розпорядження) по підприємству. Що у ньому вказують, ви можете дізнатися зі статті Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці: аналізуємо позицію Мінсоцполітики.
На осіб, які працюють за суміщенням, поширюються усі трудові права та соціальні гарантії, що передбачають чинне законодавство й колективний договір.
Чи потрібно укладати з працівником додатковий трудовий договір у разі суміщення?
Мінсоцполітики вважає (лист від 27.04.2018 № 83/0/103-18/283), що частину роботи СОП можна перекласти з доплатою на працівника, який не входить до складу СОП. Однак у такому разі виникає неоднозначність у посадових обов’язках такого працівника.
А якщо спеціаліст СОП виявить бажання суміщати інші посади? Дізнайтеся, що в такому випадку передбачено у законодавстві. Читайте також відповіді на такі питання: чи дозволяє законодавство спеціалісту служби охорони праці працювати неповний робочий час, хто нестиме відповідальність за порушення норм охорони праці, якщо функції служби охорони праці виконують сторонні спеціалісти?