Суміщення у сфері охорони праці

Мінсоцполітики пояснило, чи можна працівнику виконувати функції спеціаліста служби охорони праці за суміщенням професій.

Суміщення – це виконання працівником на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.

У такому разі працівнику здійснюють доплату за суміщення професій (посад), розмір якої встановлюють на умовах, передбачених у колективному договорі.

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці

Суміщення у сфері охорони праці
Ірина Шкарівськаадвокат, Київ

На суміщення роботодавець має видати відповідний наказ (розпорядження) по підприємству. Що у ньому вказують, ви можете дізнатися зі статті Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці: аналізуємо позицію Мінсоцполітики.

На осіб, які працюють за суміщенням, поширюються усі трудові права та соціальні гарантії, що передбачають чинне законодавство й колективний договір.

Суміщення у сфері охорони праці Чи потрібно укладати з працівником додатковий трудовий договір у разі суміщення?

Мінсоцполітики вважає (лист від 27.04.2018 № 83/0/103-18/283), що частину роботи СОП можна перекласти з доплатою на працівника, який не входить до складу СОП. Однак у такому разі виникає неоднозначність у посадових обов’язках такого працівника.

А якщо спеціаліст СОП виявить бажання суміщати інші посади? Дізнайтеся, що в такому випадку передбачено у законодавстві. Читайте також відповіді на такі питання: чи дозволяє законодавство спеціалісту служби охорони праці працювати неповний робочий час, хто нестиме відповідальність за порушення норм охорони праці, якщо функції служби охорони праці виконують сторонні спеціалісти?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді