Глава Уряду анонсував підвищення мінімальної зарплати у 2019 році

У 2019 році українцям обіцяють збільшення мінімальної заробітної плати. При цьому недобросовісним роботодавцям потрібно також готуватися до підвищення штрафів за порушення законодавства про працю, адже розміри штрафів прив’язані до розміру мінімальної заробітної плати.

Мінімальна заробітна плата наступного року зросте до близько 4170 грн. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «На наступний рік мінімальна заробітна плата з 3 723 грн, як є сьогодні, зросте до 4 170 грн. Тобто з 1 січня буде підвищення», - сказав Глава Уряду.

Відповідно, з початком року змінюється і розмір штрафів за порушення законодавства про працю, адже він прив’язаний до розміру мінімальної заробітної плати.

Підвищення мінімальної зарплати та штрафів за порушення законодавства про працю з 1 січня 2019 року Дізнайтеся, яку адміністративну та кримінальну відповідальність у сфері охорони праці несуть порушники.

Отже, скільки та за які саме порушення змушений буде сплатити недобросовісний роботодавець у 2019 році, якщо мінімальна заробітна плата зросте до 4170 грн.

Найбільший штраф у стократному розмірі мінімальної заробітної плати (становитиме близько 417 000 грн) передбачений за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні, якщо така перевірка проводиться з питань виявлення порушень, зазначених в абз. 2 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України.

Глава Уряду анонсував підвищення мінімальної зарплати у 2019 році Ніхто не відміняв так званий «людський фактор» − інспектори Держапрці також можуть помилитися. Дізнайтеся, Які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

Штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат буде накладений на роботодавця за:

  • допуск до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення на півставки у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплату заробітної плати без відрахування податків.

Такий штраф буде накладений за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, і становитиме більше ніж 125 тис. грн. Пам’ятайте, що сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Підвищення мінімальної зарплати та штрафів за порушення законодавства про працю з 1 січня 2019 року Поки проект бюджету на 2019 рік не затверджено, штрафи залишаються такими, як і раніше. Дізнайтеся все про штрафи у 2018 році

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7640

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
476

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4824

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25371

Забезпечуємо безпеку дорожнього руху на підприємстві

Для того, щоб забезпечити безпеку праці персоналу на автопідприємстві, потрібно належним чином організувати рух транспортних засобів і пішоходів територією та у виробничих приміщеннях підприємства. Яким має бути алгоритм дій роботодавця — розповідає експерт.
27666

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді