Глава Уряду анонсував підвищення мінімальної зарплати у 2019 році

У 2019 році українцям обіцяють збільшення мінімальної заробітної плати. При цьому недобросовісним роботодавцям потрібно також готуватися до підвищення штрафів за порушення законодавства про працю, адже розміри штрафів прив’язані до розміру мінімальної заробітної плати.

Мінімальна заробітна плата наступного року зросте до близько 4170 грн. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «На наступний рік мінімальна заробітна плата з 3 723 грн, як є сьогодні, зросте до 4 170 грн. Тобто з 1 січня буде підвищення», - сказав Глава Уряду.

Відповідно, з початком року змінюється і розмір штрафів за порушення законодавства про працю, адже він прив’язаний до розміру мінімальної заробітної плати.

Підвищення мінімальної зарплати та штрафів за порушення законодавства про працю з 1 січня 2019 року Дізнайтеся, яку адміністративну та кримінальну відповідальність у сфері охорони праці несуть порушники.

Отже, скільки та за які саме порушення змушений буде сплатити недобросовісний роботодавець у 2019 році, якщо мінімальна заробітна плата зросте до 4170 грн.

Найбільший штраф у стократному розмірі мінімальної заробітної плати (становитиме близько 417 000 грн) передбачений за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні, якщо така перевірка проводиться з питань виявлення порушень, зазначених в абз. 2 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України.

Глава Уряду анонсував підвищення мінімальної зарплати у 2019 році Ніхто не відміняв так званий «людський фактор» − інспектори Держапрці також можуть помилитися. Дізнайтеся, Які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

Штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат буде накладений на роботодавця за:

  • допуск до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення на півставки у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплату заробітної плати без відрахування податків.

Такий штраф буде накладений за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, і становитиме більше ніж 125 тис. грн. Пам’ятайте, що сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Підвищення мінімальної зарплати та штрафів за порушення законодавства про працю з 1 січня 2019 року Поки проект бюджету на 2019 рік не затверджено, штрафи залишаються такими, як і раніше. Дізнайтеся все про штрафи у 2018 році

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21291

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14325

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді