ФСС з ТВП про особливості розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності

Молодий спеціаліст через тиждень після прийому на роботу захворів. Як зробити розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, пояснюють фахівці Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Молодий спеціаліст через тиждень після прийому на роботу захворів. Як зробити розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, пояснюють фахівці Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд).

Якщо упродовж 12-ти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня заробітна плата для розрахунку виплат по тимчасовій непрацездатності визначається наступним чином:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду та оплата перших 5-ти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку;
  • допомога по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Тобто розрахунок потрібно робити виходячи з фактичної заробітної плати, але обмежувати мінімальною заробітною платою, встановленою в місяці настання страхового випадку (з 01.01.2015 вона становить 1 218 грн, з 01.09.2015 — 1 378 грн).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді