Молодий спеціаліст через тиждень після прийому на роботу захворів. Як зробити розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, пояснюють фахівці Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Молодий спеціаліст через тиждень після прийому на роботу захворів. Як зробити розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, пояснюють фахівці Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд).
Якщо упродовж 12-ти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня заробітна плата для розрахунку виплат по тимчасовій непрацездатності визначається наступним чином:
- допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду та оплата перших 5-ти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку;
- допомога по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.
Тобто розрахунок потрібно робити виходячи з фактичної заробітної плати, але обмежувати мінімальною заробітною платою, встановленою в місяці настання страхового випадку (з 01.01.2015 вона становить 1 218 грн, з 01.09.2015 — 1 378 грн).
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.