Визначено пріоритетні напрями роботи профспілок у 2018 році за участю Голови Держпраці

21 грудня відбулося засідання Президії Федерації профспілок України, на яке був запрошений Голова Держпраці Роман Чернега.

Розглянуто пріоритетні напрями роботи профспілок щодо забезпечення належного захисту прав працівників на безпечні і здорові умови праці у 2018 році.

Роман Чернега повідомив учасників засідання про розроблений Держпраці проект Концепції реформування системи управління охороною праці, в якому визначено принципи, завдання та основні напрями перебудови єдиного порядку організації охорони праці в Україні на основі ризик-орієнтованого підходу для забезпечення переходу на стандарти країн Європейського Союзу у сфері безпеки на робочих місцях. Він запросив представників Федерації профспілок України до участі в опрацюванні документа і підготовці заходів щодо його реалізації.

Також Голова Держпраці надав інформацію про стан виробничого травматизму і професійної захворюваності, причини їх виникнення та про інспекторів праці, які приступили до роботи в органах місцевого самоврядування.

За інформацією Держпраці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1925

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101938

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45855

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50222