21 грудня відбулося засідання Президії Федерації профспілок України, на яке був запрошений Голова Держпраці Роман Чернега.
Розглянуто пріоритетні напрями роботи профспілок щодо забезпечення належного захисту прав працівників на безпечні і здорові умови праці у 2018 році.
Роман Чернега повідомив учасників засідання про розроблений Держпраці проект Концепції реформування системи управління охороною праці, в якому визначено принципи, завдання та основні напрями перебудови єдиного порядку організації охорони праці в Україні на основі ризик-орієнтованого підходу для забезпечення переходу на стандарти країн Європейського Союзу у сфері безпеки на робочих місцях. Він запросив представників Федерації профспілок України до участі в опрацюванні документа і підготовці заходів щодо його реалізації.
Також Голова Держпраці надав інформацію про стан виробничого травматизму і професійної захворюваності, причини їх виникнення та про інспекторів праці, які приступили до роботи в органах місцевого самоврядування.
За інформацією Держпраці
Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці є важливим способом захисту трудових прав працівників. Про те, хто здійснює громадський контроль за охороною праці, – далі у статті.
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.