Фахівці Держпраці нагадують про шкідливі виробничі фактори

Шкідливим називають виробничий фактор, який призводить до захворювання або зниження працездатності людини. Згідно наказу МОЗ України від 08.04.2014 № 248 небезпечні та шкідливі виробничі фактори поділяються на...

Шкідливим називають виробничий фактор, який призводить до захворювання або зниження працездатності людини.

Згідно наказу МОЗ України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» від 08.04.2014 № 248 небезпечні та шкідливі виробничі фактори поділяються на:

  • фізичні (електричний струм, підвищений шум, підвищена вібрація, знижена (підвищена) температура тощо);
  • хімічні (шкідливі речовини, що поділяються за характером впливу — токсичні, дратівливі, канцерогенні, мутагенні тощо);
  • біологічні (патогенні мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності);
  • психофізіологічні (фізичні та емоційні перевантаження, розумове перенапруження, монотонність праці тощо).

В залежності від наявності шкідливих виробничих факторів можуть виникнути шкідливі умови праці, які характеризуються наявністю шкідливих виробничих факторів, що перевищують гігієнічні нормативи і негативно впливають на організм працівника.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23667

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36704

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10533

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32674

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163633

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді