Фахівці Держпраці нагадують про шкідливі виробничі фактори

Шкідливим називають виробничий фактор, який призводить до захворювання або зниження працездатності людини. Згідно наказу МОЗ України від 08.04.2014 № 248 небезпечні та шкідливі виробничі фактори поділяються на...

Шкідливим називають виробничий фактор, який призводить до захворювання або зниження працездатності людини.

Згідно наказу МОЗ України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» від 08.04.2014 № 248 небезпечні та шкідливі виробничі фактори поділяються на:

  • фізичні (електричний струм, підвищений шум, підвищена вібрація, знижена (підвищена) температура тощо);
  • хімічні (шкідливі речовини, що поділяються за характером впливу — токсичні, дратівливі, канцерогенні, мутагенні тощо);
  • біологічні (патогенні мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності);
  • психофізіологічні (фізичні та емоційні перевантаження, розумове перенапруження, монотонність праці тощо).

В залежності від наявності шкідливих виробничих факторів можуть виникнути шкідливі умови праці, які характеризуються наявністю шкідливих виробничих факторів, що перевищують гігієнічні нормативи і негативно впливають на організм працівника.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді