Шкідливим називають виробничий фактор, який призводить до захворювання або зниження працездатності людини. Згідно наказу МОЗ України від 08.04.2014 № 248 небезпечні та шкідливі виробничі фактори поділяються на...
Шкідливим називають виробничий фактор, який призводить до захворювання або зниження працездатності людини.
Згідно наказу МОЗ України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» від 08.04.2014 № 248 небезпечні та шкідливі виробничі фактори поділяються на:
- фізичні (електричний струм, підвищений шум, підвищена вібрація, знижена (підвищена) температура тощо);
- хімічні (шкідливі речовини, що поділяються за характером впливу — токсичні, дратівливі, канцерогенні, мутагенні тощо);
- біологічні (патогенні мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності);
- психофізіологічні (фізичні та емоційні перевантаження, розумове перенапруження, монотонність праці тощо).
В залежності від наявності шкідливих виробничих факторів можуть виникнути шкідливі умови праці, які характеризуються наявністю шкідливих виробничих факторів, що перевищують гігієнічні нормативи і негативно впливають на організм працівника.
Несчастный случай на производстве
Дізнайтеся зі статті, як формувати культуру безпеки на підприємстві. Отримайте практичні кейси та поради, як уникнути ризиків та нещасних випадків.
Чи можна використовувати одну інструкцію для різних видів інструктажів? Усе, що потрібно знати читайте в нашому матеріалі
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.