Фахівці Держпраці нагадують про шкідливі виробничі фактори

Шкідливим називають виробничий фактор, який призводить до захворювання або зниження працездатності людини. Згідно наказу МОЗ України від 08.04.2014 № 248 небезпечні та шкідливі виробничі фактори поділяються на...

Шкідливим називають виробничий фактор, який призводить до захворювання або зниження працездатності людини.

Згідно наказу МОЗ України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» від 08.04.2014 № 248 небезпечні та шкідливі виробничі фактори поділяються на:

  • фізичні (електричний струм, підвищений шум, підвищена вібрація, знижена (підвищена) температура тощо);
  • хімічні (шкідливі речовини, що поділяються за характером впливу — токсичні, дратівливі, канцерогенні, мутагенні тощо);
  • біологічні (патогенні мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності);
  • психофізіологічні (фізичні та емоційні перевантаження, розумове перенапруження, монотонність праці тощо).

В залежності від наявності шкідливих виробничих факторів можуть виникнути шкідливі умови праці, які характеризуються наявністю шкідливих виробничих факторів, що перевищують гігієнічні нормативи і негативно впливають на організм працівника.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59267

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976