19.08.2017 Державною службою України з питань праці оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України
Проект постанови КМУ «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання в частині дотримання вимог законодавства про зайнятість населення, працевлаштування осіб з інвалідністю, гігієну праці, визначається періодичність здійснення Державною службою України з питань праці та її територіальними органами планових заходів державного нагляду (контролю), та визнання такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 № 1288» розроблено Державною службою України з питань праці відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та з метою здійснення належного державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарської діяльності вимог законодавства з питань праці шляхом визначення ступеня ризику допущення під час провадження господарської діяльності порушень законодавства про зайнятість населення, працевлаштування осіб з інвалідністю, гігієну праці та визначення періодичності здійснення заходів державного нагляду (контролю).
Пропозиції та зауваження до зазначеного проекту постанови приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою:
Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; e-mail: [email protected]; факс/тел.: (044) 288-33-02.
Скачати документи
Гарячі статті зі свіжого номера
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.