Тривають профілактичні заходи з охорони праці в АПК Луганщини

На підприємствах агропромислового комплексу області тривають превентивні заходи з охорони праці

Продовжуючи роботу з проведення превентивних заходів, що мають на меті запобігання нещасних випадків в агропромисловому комплексі, інспекторським складом відділу державного нагляду в АПК, СКС, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області були проведені семінар-наради на підприємствах АПК області з загальною темою «Дотримання вимог безпеки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу під час проведення зернозбиральних робіт».

Зокрема, такі заходи пройшли в Управліннях агропромислового розвитку Кремінської, Новопсковської та Марківської районних державних адміністрацій, ТОВ «Білолуцьк Агро» (Новопсковський р-н), ПП «Дорошенко М.І.» (Марківський р-н) ФГ «Мирна долина» (м. Сватове), ПСП «Україна» (смт. Троїцьк), ПП «КАУТ» (Кремінський р-н), КФГ «Мир» (Станично-Луганській р-н), СТОВ «Деметра», ПСП «Флора» (Новоайдарський р-н), ФГ «Світанок», ФГ «Віктор», ТОВ «Стан» (Попаснянського р-н) та на інших підприємствах агропромислового комплексу області.

Темами семінарів-нарад в зазначених установах були: «Вимоги щодо виробничого обладнання та організації робочих місць», «Дотримання вимог з охорони праці при працевлаштуванні неповнолітніх», «Вимоги безпеки під час ремонту сільськогосподарської техніки», «Дотримання вимог безпеки при вантажно-розвантажувальних роботах», «Вимоги безпеки при виконанні робіт з інструментом та пристосуваннями», «Вимоги безпеки під час навантаження, розвантаження та перевезення вантажів автомобілями при виконанні зернозбиральних робіт».

Під час проведення вищезазначених заходів з працівниками установ та підприємств обговорювались наступні питання:

  • створення комісій з перевірки стану охорони праці на підприємстві;
  • виконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці у тому числі тимчасово залучених працівників;
  • проведення позапланових інструктажів з охорони праці ;
  • проходження трактористами, комбайнерами, їх помічники та іншими особами, задіяними на роботах по збиранню врожаю, протипожежного інструктажу;
  • розробка маршрутів безпечного пересування сільськогосподарських машин і агрегатів до місця виконання робіт;
  • заправляння машин у нічний час у польових умовах;
  • заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;
  • дотримання протипожежних вимог у місцях зберігання сільськогосподарської та іншої техніки, що використовується під час збирання врожаю;
  • забезпечення контролю за проведенням передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв;
  • сприяння роботі консультаційних пунктів безпосередньо на виробничих ділянках.

Данні превентивні заходи проводяться за сприяння місцевих органів влади та керівництва підприємств АПК. Такі заходи дають змогу, не дивлячись на ряд складнощів, пов’язаних із проведенням АТО на території Луганської області, підтримати охорону праці підприємств агропромислового комплексу на належному рівні. Завдяки співпраці ГУ Держпраці у Луганській області та зазначених підприємств в рамках проведення превентивних заходів з охорони праці, робота відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці ведеться в тому числі й на тих підприємствах, які знаходяться в безпосередній близькості до лінії розмежування.

Джерело: ГУ Держпраці в Луганській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Під час робіт із вантажопідіймальними кранами, підіймальними пристроями й відповідним обладнанням існує великий ризик травмування працівників. Читайте детальніше про те, як безпечно експлуатувати вантажопідіймальні крани та яких заходів ужити в умовах воєнних дій
23249

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
96377

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
4853

Дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт — далі у статті.
19335

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
52063

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді