Встановлено причину загибелі тракториста на Кіровоградщині

Комісія Управління Держпраці у Кіровоградській обл. завершила спеціальне розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком в одному із фермерських господарств Кіровоградського району.

Обставини нещасного випадку

Тракторист (31 р.) на початку робочого дня поїхав дискувати одне із полів господарства. Близько 15-00 год. керівник фермерського господарства виїхав, щоб проконтролювати роботу працівника.

Побачивши, що трактор їде не тією ділянкою, що треба було дискувати, а по сусідньому полю, засіяному озимою пшеницею, голова господарства наздогнав трактор і виявив відкриту кабіну без тракториста в машині. Об’їжджаючи поле, фермер знайшов зниклого працівника за 300 м від трактора без ознак життя.

Результати розслідування

Встановлено, що потерпілий розвертав трактор для продовження боронування у зворотному напрямку. Щоб простежити рух трактора з бороною через борозду, він підвівся з сидіння.

Від коливання трактора під час перетину борозди працівник не втримався на ногах, машинально рукою відчинив праві двері і випав з кабіни, внаслідок чого потрапив під диски борони та смертельно травмувався.

Висновки комісії

Цей нещасний випадок згідно з п. 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232, вважається таким, що пов’язаний з виробництвом.

Було складено акт за формою Н-1 і цей випадок узято на облік фермерського господарства.

Джерело: офіційний портал Держпраці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Розслідування пожеж

В яких нормативних актах встановлено порядок розслідування пожеж, як здійснюється облік пожеж та визначаються матеріальні збитки від них — розповідаємо у статті.
11495

Журнал реєстрації аварій

Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
2600

Які послуги можуть отримати потерпілі на виробництві

Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
581

Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки

Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
1159

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
39045