Державна служба України з питань праці нагадала про деякі нюанси порядку розслідування нещасних випадків на виробництві
Відповідно до статті 22 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, роботодавець має організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій.
За підсумками розслідування нещасного випадку, професійного захворювання або аварії роботодавець складає акт за встановленою формою, один примірник якого він зобов'язаний видати потерпілому або іншій заінтересованій особі не пізніше трьох днів з моменту закінчення розслідування.
Якщо роботодавець відмовляється скласти акт про нещасний випадок або потерпілий незгодний з його змістом, вирішенням цих та інших питань займається посадова особа органу державного нагляду за охороною праці, рішення якої є обов'язковим для роботодавця.
За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області
Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, що не підлягає спеціальному розслідуванню, роботодавець зобов’язаний створити комісію, яка проведе його розслідування. Наводимо зразок наказу про створення комісії з розслідування нещасних випадків.
Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Не помилитися при визначенні коду причини нещасного випадку за Класифікатором видів подій, причин, обладнання, що призвели до нещасного випадку, допоможе наша стаття.
Отримайте роз’яснення експерта, що підпадає під поняття "груповий нещасний випадок", як його розслідувати та які документи оформити
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.