Для кого встановлюється скорочена тривалість робочого часу

Робочий час працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

При цьому під час укладення трудового договору підприємства й організації мають право встановлювати нижчу за визначену Кодексом законів про працю України тривалість робочого часу. Це передбачено для таких працівників:

1) віком від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень, віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул) — 24 години на тиждень;

2) зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці — не більше 36 годин на тиждень.

3) учителів, лікарів тощо.

Окрім цього, скорочену тривалість робочого часу за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях можна встановлювати для жінок, які мають дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
14633

Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу - це гарантія того, що працівник не буде вимушений працювати надмірно, що може призвести до перевтоми, зниження працездатності та погіршення стану здоров'я. Яка максимальна тривалість робочого часу? Чи змінилась тривалість робочого часу під час військового стану? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
46708

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
30190

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді