Періодичність контролю вмісту шкідливих речовин у повітрі робочої зони

Фахівці Держпраці у листі від 18.04.2016 № 4452/2/5.4-ДП-16 роз’яснили, як часто потрібно проводити контроль вмісту шкідливих речовин у повітрі робочої зони.

Відповідно до санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм «Предельно допустимые концентрации (ПДК) вредных веществ в воздухе рабочей зоны» № 4617-88, вміст шкідливих речовин у повітрі робочої зони підлягає контролю відповідно до вимог методичних вказівок «Контроль содержания вредных веществ в воздухе рабочей зоны» від 29.09.1985 № 3936.

Згідно з вимогами ГОСТ 12.1.005-88 «ССБТ. Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны», періодичність контролю встановлюється залежно від класу небезпеки шкідливої речовини:

  • для I класу — не рідше ніж 1 раз на 10 днів;
  • II класу — не рідше ніж 1 раз на місяць;
  • III і IV класів — не рідше ніж 1 раз на квартал.

Залежно від конкретних умов виробництва періодичність контролю може бути змінена за узгодженням з органами державного санітарного нагляду. За встановленого відповідно вмісту шкідливих речовин III, IV класів небезпеки рівня ГДК допускається проводити контроль не рідше ніж 1 раз на рік.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота на відкритому повітрі взимку

Знижена температура повітря робочої зони та поверхні обладнання належить до фізичних небезпечних і шкідливих виробничих чинників. Як захистити працівників, які виконують роботу на відкритому повітрі взимку, — читайте в статті.
8959

Оптимальні та допустимі мікрокліматичні умови

Залежно від періоду року та категорії робіт законодавством встановлено оптимальні та допустимі величини температури, відносної вологості та швидкості руху повітря, яких потрібно дотримуватися у робочій зоні виробничих приміщень. Дізнайтеся більше про оптимальні та допустимі мікрокліматичні умови зі статті.
34947

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до граничнодопустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які бувають шкідливі виробничі фактори — далі у статті.
215696

Виробнича вібрація: охорона праці

Що таке виробнича вібрація? В якому нормативному акті містяться санітарні норми виробничої вібрації. Яка існує класифікація виробничої вібрації та методика її вимірювання. Про це, а також про заходи, які допоможуть зменшити серйозні наслідки впливу вібрації на працівників, — далі у статті.
23653

Як надати потерпілому першу допомогу при перегріванні

Перегрівання виникає через розлад терморегуляції організму за тривалої дії на нього високої температури. Якщо у спекотну погоду працівник раптово зблід, скаржиться на слабкість та запаморочення, це можуть бути ознаки перегрівання. Як надати йому допомогу?
3845