«Продовжуючи реформу дерегуляції та розвитку підприємництва, Мінекономрозвитку представило на розгляд КМУ пакет змін з 9 проектів, – відзначив Степан Кубів. – Результатом Дерегуляційного дня стала лібералізації системи державного нагляду (контролю), яка дозволить скоротити кількість контактів органів контролю та бізнесу та суттєво зменшити корупційні ризики».
На пропозицію Мінекономрозвитку Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ) схвалено запровадження публічної інтегрованої бази перевірок, а саме Порядок функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю). Це зробить діяльність контролюючих органів більш прозорою, прогнозованою та підзвітною. Ця система зможе забезпечити доступ громадськості, суб'єктів господарювання, органів державної влади, органів місцевого самоврядування до відомостей про заходи державного нагляду (контролю) з використанням мережі Інтернет.
Відтепер:
- органи державного нагляду (контролю) зобов’язані будуть не пізніше 15 жовтня внести відомості щодо запланованих заходів державного нагляду (контрою);
- з 17 жовтня система автоматично оприлюднюватиме проект плану комплексних заходів державного нагляду (контролю).
Також КМУ схвалено методику, за допомогою якої органи контролю зможуть визначати допустиму частоту перевірок бізнесу. Така методика забезпечить єдиний підхід до розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю).
Читайте на порталі
Уряд також ухвалив Порядок здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю). Порядок встановлює процедуру проведення планових заходів контролю комплексно, тобто одночасно всіма контролюючими органами.
«Ми очікуємо, що ці рішення дозволять скоротити кількість контактів органів контролю та бізнесу на 15-30%, а нова методика дозволить перейти до системи перевірок бізнесу, заснованій на менеджменті ризиків», – зазначив у своєму виступі перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.
Також КМУ надав право Мінекономрозвитку та Державній регуляторній службі проводити моніторинг за дотриманням контролюючими органами основних норм ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Це рішення дозволить підсилити захищеність бізнесу від контролюючих органів шляхом залучення Мінекономрозвитку та ДРС до перевірок за ініціативою підприємства.