Зразок наказу про простій через спеку
Улітку причиною нещасних випадків часто стає дія підвищеної температури повітря. Вона може спричиняти патологічні зміни в організмі людини: гостре перегрівання, порушення водно-сольового обміну, діяльності серцево-судинної і нервової систем. Працівник, який виконує роботи у спекотних умовах, швидко втомлюється і починає працювати повільніше.
Як запобігти професійним захворюванням, спричиненим дією підвищеної температури
Підвищена температура повітря робочої зони та поверхні обладнання належить до фізичних небезпечних і шкідливих виробничих чинників. Роботодавець має ретельніше планувати виробничі завдання та скоротити час перебування працівника в спекотних умовах.
Як урятуватися від спеки
Скоригувати графік роботи у спеку можна двома способами: ввести додаткові перерви або оголосити простій.
При підвищенні температури повітря у виробничих приміщеннях до показників, що перевищують норми, передбачені ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень», затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.1999 № 42, складають відповідний акт.
На підставі такого акту на підприємстві оголошується простій до дня, коли температура у виробничих приміщеннях знизиться до передбачених законодавством показників. Водночас керівник підприємства видає наказ про простій через спеку.