Вимоги до засобів індивідуального захисту

Про що мають подбати розповсюджувачі ЗІЗ?

image46

Поради для вибору засобів індивідуального захисту

Держпраці звернулася до розповсюджувачів засобів індивідуального захисту, наголосивши на питанні відповідності Технічному регламенту ЗІЗ (затверджений постановою КМУ від 21 серпня 2019 р. № 771).

Так, першочергово мають бути дотримані такі нормативні вимоги:

  • знак відповідності наноситься до введення ЗІЗ в обіг;
  • знак відповідності, нанесений на засоби індивідуального захисту, має бути видимим, розбірливим і незмивним (якщо таке нанесення безпосередньо на ЗІЗ неможливе чи невиправдане, знак відповідності наносять на пакування та на супровідні документи);
  • на ЗІЗ ІІІ категорії зазначають не лише знак відповідності, а й ідентифікаційний номер органу з оцінки відповідності, який був залучений до процедури;
  • за можливості, до знаку відповідності та ідентифікаційного номера можна додавати піктограму чи інше маркування, що вказуватиме на ризик, для захисту від якого призначений ЗІЗ;
  • інструкція до ЗІЗ має бути українською мовою та має містити:
    • найменування та адресу виробника; 
    • вимоги щодо зберігання, очищення, догляду, дезінфекції ЗІЗ; 
    • позначення ефективності засобу; 
    • місяць, рік чи строк його придатності; 
    • клас захисту; 
    • ризик, від якого захищає ЗІЗ; 
    • посилання та Технічний регламент; 
    • найменування, адресу та ідентифікаційний номер органу з оцінки відповідності, що був залучений до визначеної процедури оцінки відповідності; 
    • інтернет-адресу, де можна отримати доступ до декларації відповідності (якщо її немає у паперовому вигляді).

Перед тим, як випускати засіб індивідуального захисту на ринок, розповсюджувачі мають перевірити наявність знаку відповідності та усіх необхідних документів (декларації, інструкції тощо). Якщо ці документи складені не деражвною, а іншою мовою, слід здійснити переклад на українську.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75413

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58049

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4720

Термін використання засобів індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту зменшують вплив на працівників небезпечних та шкідливих чинників, запобігають нещасним випадкам і професійним захворюванням. Проте важливо вміти правильно ними користуватися і знати, яким має бути строк носіння спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, щоб вони дійсно захищали працівника.
23266

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді