Коли йти у відпустку, вирішуватимуть самі вагітні

Парламент підтримав відповідний закон

image41

Які права та обмеження в роботі для вагітних жінок і працівниць із дітьми

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами» (законопроєкт № 9271).

Документ надає можливість вагітній жінці визначати дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами на власний розсуд і з урахуванням медичних показань.

Дні відпустки, передбачені законодавством до пологів, жінка матиме змогу перенести та використати частково або повністю після пологів, починаючи з дня, який вона визначить.

arrow-g10206e1f0_640.pngБільше про охорону праці жінок в Україні

Загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно:

  • 126 календарних днів (к. д.);
  • 140 к. д. — якщо жінка народила двох і більше дітей або якщо були ускладнені пологи;
  • 180 к. д. — для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Наприклад, жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів — після. Загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів. Або використати дні відпустки в будь-якому розподілі в межах їх загальної кількості.

Нагадаємо: зараз тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами становить 126 к. д. (70 к. д. відпустки до пологів і 56 к. д. після). У разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів тривалість відповідної відпустки становить 140 к. д. (70 днів до пологів і 70 після).

Жінки не мають можливості змінити дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами, навіть якщо вони почуваються добре та бажають продовжувати працювати.

Якщо жінка не бажає розпочинати декретну відпустку пізніше або наявні медичні протипоказання, діятиме стандартний розподіл днів відпустки до та після пологів. 

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
75

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22570

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234135

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді