Конвенція з хімбезпеки: Рада працює над ратифікацією

Відповідний законопроєкт подав президент

image76

Як діяти у разі хімічної небезпеки

Україна ратифікує Конвенцію про безпеку в застосуванні хімічних речовин на виробництві № 170. Відповідний законопроєкт, що подавав до Верховної Ради Президент України, уже схвалила низка комітетів.

Конвенцію Україна підписала ще у 1990 році, але з того часу не було юридичних дій щодо її ратифікації. Тепер такий крок сприятиме побудові нової системи хімічної безпеки в країні.

arrow-g10206e1f0_640.pngПорядок дій у разі хімічної небезпеки

Із 2015 року цю сферу в Україні регулювали лише окремі застарілі технічні регламенти. Проте в поточному скликанні Рада прийняла важливе рамкове законодавство — Закон «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією» від 01.12.2022 № 2804-IX.

На території України розташовані понад 1000 об’єктів, які використовують близько 5 тис. тонн хлору та 213 тис. тонн аміаку.

Після того як Україна ратифікує Конвенцію, вона зможе привести свої стандарти хімічної безпеки у відповідність до найкращих міжнародних практик, а саме:

  • встановити міжнародну класифікацію хімічних речовин і врегулювати правила поводження з ними;
  • створити систему надійного управління хімічними речовинами на робочих місцях на всіх етапах —  від виробництва до обробки, зберігання, транспортування, утилізації тощо.
  • визначити сферу відповідальності роботодавців;
  • закріпити обов’язки та права працівників;
  • посилити контроль на небезпечних виробництвах, як з боку роботодавців, так і з боку держави;
  • визначити відповідальність держав, які здійснюють експорт хімічних речовин в Україну.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
24

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23687

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10549

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32699

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді