Обладнання під тиском: використання без нагляду

935

Запитання

Чи можна запустити в експлуатацію котел, якщо немає змоги організувати постійний нагляд персоналу?

Відповідь

image74

Як експлуатувати твердопаливні котли

Вимоги безпеки забороняють залишати котел без постійного нагляду персоналу. Стежити за обладнанням, яке працює під тиском потрібно і під час роботи, і після зупинки — аж до зниження тиску до рівня атмосферного та повного припинення горіння в топці.

Обладнання під тиском: використання без наглядуСкачайте зразок інструкції з охорони праці кочегара котельні на твердому паливі

Втім, за певних умов припустимо експлуатувати котел без постійного нагляду. Це може відбуватися при камерному спалюванні. Для цього потрібні: 

  • автоматика, сигналізація і захисту для безпечного режиму роботи;
  • можливість ліквідації аварійних ситуацій з пульта керування;
  • можливість зупинити котел при порушенні режиму роботи (з сигналізацією на пульт керування). У Держпраці наголошують, що переводити котли на диспетчеризоване керування потрібно лише за проєктом.

Зауважимо: до впровадження автоматизації варто ретельно відбирати персонал для нагляду за обладнанням — працівники мають бути повнолітніми та пройти:

  • медичний огляд;
  • навчання з охорони праці;
  • перевірку знань.

Під час чергування працівникам не можна доручати виконання не передбачених інструкцією робіт, поки вони здійснюють нагляд за обладнанням.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228582

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29461

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22583

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16602

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126577