Обладнання під тиском: використання без нагляду

1343

Запитання

Чи можна запустити в експлуатацію котел, якщо немає змоги організувати постійний нагляд персоналу?

Відповідь

image65

Як експлуатувати твердопаливні котли

Вимоги безпеки забороняють залишати котел без постійного нагляду персоналу. Стежити за обладнанням, яке працює під тиском потрібно і під час роботи, і після зупинки — аж до зниження тиску до рівня атмосферного та повного припинення горіння в топці.

Обладнання під тиском: використання без наглядуСкачайте зразок інструкції з охорони праці кочегара котельні на твердому паливі

Втім, за певних умов припустимо експлуатувати котел без постійного нагляду. Це може відбуватися при камерному спалюванні. Для цього потрібні: 

  • автоматика, сигналізація і захисту для безпечного режиму роботи;
  • можливість ліквідації аварійних ситуацій з пульта керування;
  • можливість зупинити котел при порушенні режиму роботи (з сигналізацією на пульт керування). У Держпраці наголошують, що переводити котли на диспетчеризоване керування потрібно лише за проєктом.

Зауважимо: до впровадження автоматизації варто ретельно відбирати персонал для нагляду за обладнанням — працівники мають бути повнолітніми та пройти:

  • медичний огляд;
  • навчання з охорони праці;
  • перевірку знань.

Під час чергування працівникам не можна доручати виконання не передбачених інструкцією робіт, поки вони здійснюють нагляд за обладнанням.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108825

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146205

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
52946

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139155