Обладнання під тиском: використання без нагляду

747

Запитання

Чи можна запустити в експлуатацію котел, якщо немає змоги організувати постійний нагляд персоналу?

Відповідь

image75

Як експлуатувати твердопаливні котли

Вимоги безпеки забороняють залишати котел без постійного нагляду персоналу. Стежити за обладнанням, яке працює під тиском потрібно і під час роботи, і після зупинки — аж до зниження тиску до рівня атмосферного та повного припинення горіння в топці.

Обладнання під тиском: використання без наглядуСкачайте зразок інструкції з охорони праці кочегара котельні на твердому паливі

Втім, за певних умов припустимо експлуатувати котел без постійного нагляду. Це може відбуватися при камерному спалюванні. Для цього потрібні: 

  • автоматика, сигналізація і захисту для безпечного режиму роботи;
  • можливість ліквідації аварійних ситуацій з пульта керування;
  • можливість зупинити котел при порушенні режиму роботи (з сигналізацією на пульт керування). У Держпраці наголошують, що переводити котли на диспетчеризоване керування потрібно лише за проєктом.

Зауважимо: до впровадження автоматизації варто ретельно відбирати персонал для нагляду за обладнанням — працівники мають бути повнолітніми та пройти:

  • медичний огляд;
  • навчання з охорони праці;
  • перевірку знань.

Під час чергування працівникам не можна доручати виконання не передбачених інструкцією робіт, поки вони здійснюють нагляд за обладнанням.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Роботодавець повинен подбати про організацію безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві та розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію. Як правильно це зробити — далі у статті.
26362

Наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство

Визначити обов'язки працівників, які відповідатимуть на підприємстві за технічний стан, безпечну експлуатацію газового господарства та за облік використаного природного газу допоможе наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство.
9599

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
4552

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
86572

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
5374