Проведення аудиту з охорони праці

10055
Автор
експерт з охорони праці

Запитання

Хто має право проводити внутрішній і зовнішній аудит та які документи регламентують порядок і процедуру їх проведення?

Відповідь

Внутрішній аудит проводять або власними силами підприємства або залучають спеціалістів.

Зовнішній аудит здійснює аудиторська організація на замовлення власника об’єкта аудиту.

Проведення аудиту з охорони праціСкачайте положення про систему управління охороною праці на підприємстві



Впровадження, розробка документів та визначення ефективності СУОП

Проведення аудиту з охорони праці

Система управління охороною праці на підприємстві

Роботодавець зобов’язаний організовувати аудит охорони праці (ст. 13 Закону про охорону праці). А от нормативно-правових актів щодо проведення аудиту охорони праці на цей час немає. Загальним нормативним документом, що конкретизує порядок проведення аудиту систем управління (зокрема, форми оформлених за його результатами проведення документів), є ДСТУ ISO 19011:2019 «Настанови щодо проведення аудитів систем управління», який на підставі частини 2 статті 23 Закону України «Про стандартизацію» від 05.06.2014 № 1315-VII застосовується на добровільній основі (має рекомендаційний характер). Також існує ДСТУ ISO 45001:2019 «Система менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці. Вимоги і керівництво до застосування».

На цей час існує тільки проєкт Закону «Про аудит з промислової безпеки і охорони праці».

Отже, керівник сам вирішує: внутрішній чи зовнішній аудит провести, власними силами чи із залученням фахівців з аудиту.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112731

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108850

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2951

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38157