Проведення аудиту з охорони праці

7049

Запитання

Хто має право проводити внутрішній і зовнішній аудит та які документи регламентують порядок і процедуру їх проведення?

Відповідь

Внутрішній аудит проводять або власними силами підприємства або залучають спеціалістів.

Зовнішній аудит здійснює аудиторська організація на замовлення власника об’єкта аудиту.

Проведення аудиту з охорони праціСкачайте положення про систему управління охороною праці на підприємствіВпровадження, розробка документів та визначення ефективності СУОП

Проведення аудиту з охорони праці

Система управління охороною праці на підприємстві

Роботодавець зобов’язаний організовувати аудит охорони праці (ст. 13 Закону про охорону праці). А от нормативно-правових актів щодо проведення аудиту охорони праці на цей час немає. Загальним нормативним документом, що конкретизує порядок проведення аудиту систем управління (зокрема, форми оформлених за його результатами проведення документів), є ДСТУ ISO 19011:2019 «Настанови щодо проведення аудитів систем управління», який на підставі частини 2 статті 23 Закону України «Про стандартизацію» від 05.06.2014 № 1315-VII застосовується на добровільній основі (має рекомендаційний характер). Також існує ДСТУ ISO 45001:2019 «Система менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці. Вимоги і керівництво до застосування».

На цей час існує тільки проєкт Закону «Про аудит з промислової безпеки і охорони праці».

Отже, керівник сам вирішує: внутрішній чи зовнішній аудит провести, власними силами чи із залученням фахівців з аудиту.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59267

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976