Робота котельні без операторів

1761
Автор
експерт з охорони праці

Запитання

Операторів котельні звільнили, але котельня продовжує роботу — працює лише начальник котельні. Як обґрунтувати небезпечність роботи газової котельні без операторів?

Відповідь

Вимоги безпеки до систем газопостачання для забезпечення споживачів природним газом з надлишковим тиском не більше 1,2 МПа, а також зрідженим вуглеводневим газом з надлишковим тиском не більше 1,6 МПа, до складу яких належать і котельні, визначають Правила безпеки систем газопостачання, затверджені наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285 (НПАОП 0.00-1.76-15).

Робота котельні без операторів

Як безпечно експлуатувати котельне обладнання

Роботу газовикористовувальних установок без постійного перебування працівників, які експлуатують та обслуговують обладнання, допускають за умови:

  • розміщення установок, що використовують газ, і допоміжного обладнання у відокремлених (які замикаються) приміщеннях, обладнаних охоронною і пожежною сигналізацією та аварійним вибухозахищеним освітленням із ввімкненням його поза приміщенням;
  • оснащення установок, що використовують газ, системами автоматизації, що забезпечують їхню безаварійну роботу, протиаварійний захист, відключення подавання газу на установку в разі загазованості, пожежі в приміщенні та вимкненні електропостачання;

Робота котельні без операторівСкачате інструкцію про заходи пожежної безпеки у котельні

  • виведення сигналів про загазованість приміщення і спрацювання захистів на диспетчерський пункт або в приміщення з постійною присутністю чергового;
  • наявності в оперативному підпорядкуванні диспетчера чергових працівників, які експлуатують та обслуговують обладнання, що здатні виконати роботи з аварійної зупинки обладнання.

Підстава — пункт 3.25 глави 3 розділу V НПАОП 0.00-1.76-15.

В інших випадках здійснювати роботу установок, що використовують газ, без постійного перебування працівників, які експлуатують та обслуговують обладнання, заборонено.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113522

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1460

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2873