Робота котельні без операторів

1414

Запитання

Операторів котельні звільнили, але котельня продовжує роботу — працює лише начальник котельні. Як обґрунтувати небезпечність роботи газової котельні без операторів?

Відповідь

Вимоги безпеки до систем газопостачання для забезпечення споживачів природним газом з надлишковим тиском не більше 1,2 МПа, а також зрідженим вуглеводневим газом з надлишковим тиском не більше 1,6 МПа, до складу яких належать і котельні, визначають Правила безпеки систем газопостачання, затверджені наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285 (НПАОП 0.00-1.76-15).

Робота котельні без операторів

Як безпечно експлуатувати котельне обладнання

Роботу газовикористовувальних установок без постійного перебування працівників, які експлуатують та обслуговують обладнання, допускають за умови:

  • розміщення установок, що використовують газ, і допоміжного обладнання у відокремлених (які замикаються) приміщеннях, обладнаних охоронною і пожежною сигналізацією та аварійним вибухозахищеним освітленням із ввімкненням його поза приміщенням;
  • оснащення установок, що використовують газ, системами автоматизації, що забезпечують їхню безаварійну роботу, протиаварійний захист, відключення подавання газу на установку в разі загазованості, пожежі в приміщенні та вимкненні електропостачання;

Робота котельні без операторівСкачате інструкцію про заходи пожежної безпеки у котельні

  • виведення сигналів про загазованість приміщення і спрацювання захистів на диспетчерський пункт або в приміщення з постійною присутністю чергового;
  • наявності в оперативному підпорядкуванні диспетчера чергових працівників, які експлуатують та обслуговують обладнання, що здатні виконати роботи з аварійної зупинки обладнання.

Підстава — пункт 3.25 глави 3 розділу V НПАОП 0.00-1.76-15.

В інших випадках здійснювати роботу установок, що використовують газ, без постійного перебування працівників, які експлуатують та обслуговують обладнання, заборонено.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843