Медогляд працівників, яким ще не виповнився 21 рік

655
Автор

Пількевич Олександр

експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки, адвокат, Київ

Запитання

Банк приймає на роботу осіб, які навчаються у вузах і не досягли 21 року. Згідно з чинним законодавством вони повинні проходити медогляд за рахунок банку. Яким чином компенсувати витрати за медогляд? Чи підписувати декларацію з медичним закладом, який має ліцензію чи це може бути будь-який заклад із ліцензією?

Відповідь

Як проводити попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди (протягом трудової діяльності) працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічний обов’язковий медогляд осіб віком до 21 року, визначає Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок № 246).

Медогляд працівників, яким ще не виповнився 21 рік

Як організувати медичні огляди працівників

Проведення медоглядів роботодавець організовує за власний кошт.

Медогляд працівників, яким ще не виповнився 21 рікДізнайтеся більше про небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Для проведення попереднього (періодичних) медичного огляду працівників роботодавець має укласти або вчасно поновити договір із закладом охорони здоров’я. Порядок № 246 не передбачає укладання декларації з медичним закладом на проведення медичних оглядів.

Вимоги до закладів охорони здоров’я, які мають право проводити медогляди, викладені у пункті 2.1 Порядку № 246. Медичний заклад повинен мати:

  • ліцензію на медичну практику;
  • акредитаційний сертифікат;
  • свідоцтво про атестацію клініко-діагностичної лабораторії;
  • матеріально-технічну базу, необхідну для проведення інструментальних, функціональних і лабораторних досліджень (рентгенологічний апарат, флюорографічний апарат, аудіометр, апарат ЕКГ, палестезіометр (вібротестер), спірограм, іншу апаратуру);
  • персонал із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня;
  • профпатолога.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
122722

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
15666

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
33078