Нарада з питань охорони праці

612
Автор

Шевчук Леонід

викладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст», Фастів

Запитання

На підприємстві один інженер з охорони праці. Як організувати нараду з питань охорони праці? Кого на неї запросити та хто має її провести?

Відповідь

Наради з питань охорони праці можуть бути плановими — відповідно до плану роботи служби охорони праці (СОП) на поточний рік, і позаплановими — за нагальної потреби розглянути певні питання. Наприклад, у зв’язку з порушенням вимог охорони праці, нещасним випадком тощо.

Яка документація з охорони праці має бути на підприємстві

План роботи СОП на поточний рік, у якому визначають дати заходів, затверджує керівник суб’єкта господарювання. Час проведення заходів інженер з охорони праці погоджує з керівником у робочому порядку.

На планових нарадах склад учасників незмінний. Наприклад:

  • керівник;
  • інженер з охорони праці;
  • головний інженер;
  • головний енергетик;
  • головний механік;
  • технолог;
  • керівники структурних підрозділів тощо.

Планові наради зазвичай веде інженер з охорони праці.

День і час позапланових нарад визначає керівник суб’єкта господарювання одноосібно або на підставі пропозицій інженера з охорони праці чи інших посадових осіб.

Хто братиме участь у позаплановій нараді, вирішує керівник суб’єкта господарювання на підставі пропозицій інженера з охорони праці та інших посадових осіб залежно від питань, які розглядатимуть на нараді.

Хто веде позапланову нараду, вирішує керівник суб’єкта господарювання.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1631

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59814

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41531