Інженер з безпеки руху у складі СОП

709
Автор

Лесенко Георгій

експерт з охорони праці

Запитання

Чи може працівник з посадою «інженер з безпеки руху» входити до складу служби охорони праці?

Відповідь

Ні, не може.

Яка документація з охорони праці має бути на підприємстві

Держпраці у листі «Щодо функціонування системи управління охороною праці» від 15.01.2015 № 188/0/8.1-03/6/15 роз’яснила:

  • підприємство самостійно визначає організаційну структуру, встановлює кількість працівників і штатний розпис. Отже, роботодавець самостійно визначає структуру та чисельність СОП. Підстава — частина третя статті 64 Господарського кодексу України;
  • роботодавець розробляє і затверджує Положення про службу охорони праці підприємства, визначає структуру СОП, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників відповідно до законодавства. Підстава — пункт 1.2 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255 (НПАОП 0.00‑4.35‑04);
  • назви посад (професій) СОП установлюють відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327, а кваліфікаційні вимоги — згідно з розділом 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 29.12.2004 № 336.

Посаду інженера з безпеки руху передбачає Випуск № 69 «Автомобільний транспорт» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінтрансзв’язку від 14.02.2006 № 136. Його обов’язки відрізняються від обов’язків інженера з охорони праці, і він не може входити до складу СОП.

Але роботодавець, із огляду на його виключне право визначати структуру служб підприємства, може підпорядкувати інженера з безпеки руху начальнику відділу охорони праці. В такому разі Положення про відділ охорони праці має містити два розділи — розділ щодо СОП та розділ щодо служби безпеки руху з позначенням її завдань і функцій. У посадовій інструкції начальника відділу охорони праці потрібно вказати його посадові обов’язки з питань безпеки руху, і він має погодити це своїм підписом.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1641

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59880