Неповний робочий час для інженера з ОП: чи правомірно

1770

Запитання

Чи обов’язково інженеру з охорони праці працювати повний робочий час на підприємстві з кількістю працівників 50 і більше? Чи може він на основному місці роботи працювати не за сумісництвом на 0,5 ставки?

Відповідь

Відповідно до статті 15 Закону про охорону праці на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці (СОП) відповідно до типового положення, яке затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Як визначити чисельність служби охорони праці

Пункт 1.2. Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держпраці від 15.11.2004 № 255, вимагає від роботодавця з урахуванням специфіки виробництва та видів діяльності, чисельності працівників, умов праці та інших факторів розробити й затвердити Положення про службу охорони праці підприємства, визначити її структуру, чисельність, основні завдання, функції і права її працівників відповідно до законодавства.

Інженер з охорони праці, що представляє СОП на підприємствах із чисельністю працюючих 50 і більше осіб, не може працювати неповний робочий час (працювати на 0,5 ставки), тому що регламентовані Законом про охорону праці та Типовим положенням про службу охорони праці завдання і функції передбачають присутність інженера з ОП на підприємстві протягом усього робочого дня.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
27099

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
12497

Тривалість робочого часу

Що таке нормальна тривалість робочого часу та в яких випадках встановлюється скорочена тривалiсть робочого часу, які норми тривалості робочого часу на 2023 рік? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
40853