Хто розробляє посадову інструкцію для провідного інженера з охорони праці

1782

Запитання

Якщо на підприємстві вакантна посада начальника служби охорони праці, хто розробляє посадову інструкцію для провідного інженера з охорони праці?

Відповідь


Відповідно до статті 29 Кодексу законів про працю України роботодавець зобов’язаний до початку роботи роз’яснити працівникові його права та обов’язки, проінформувати під розписку про умови праці.

Ці функції покладають на службу кадрів підприємства, яка організовує своєчасне оформлення працівників згідно з трудовим законодавством, положеннями, інструкціями та наказами керівника підприємства.

Для виконання цих функцій служба кадрів визначає перелік посадових інструкцій відповідно до штатного розкладу та забезпечує їх розробку відповідно до вимог Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 №336.

Зразок посадової інструкції провідного інженера з охорони праці

Посадова інструкція є одним із первинних кадрових документів, який має юридичну силу та сприяє правовому захисту працівників на підприємстві.

Обов’язки щодо розробки посадових інструкцій керівник підприємства зазвичай покладає на керівників структурних підрозділів, безпосередніх керівників робіт або представників кадрової служби.

Як виняток працівник може самостійно розробити для себе проєкт посадової інструкції (у чинному законодавстві заборони цього немає) або запропонувати свою допомогу з розробки документа.

Отже, хто саме розробляє проєкт посадової інструкції, на кожному підприємстві вирішує його керівник.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Посадова інструкція фахівця з питань цивільного захисту

Інструкція фахівця з питань цивільного захисту відповідає вимогам Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників у сфері цивільного захисту України та набуває чинності з моменту затвердження.
38032

Зразок посадової інструкції відповідального за електрогосподарство

Посадова інструкція відповідального за електрогосподарство: обов’язкові розділи та їх послідовність. На що треба звернути увагу при складанні посадової інструкції. Зразок посадової інструкції відповідального за електрогосподарство.
44972

Інструкція з охорони праці бухгалтера

Бухгалтер повинен знати правила та норми охорони праці. Допоможе у цьому інструкція з охорони праці для бухгалтера. Скачайте інструкцію та ознайомте з нею відповідного працівника.
26377

Посадова інструкція: загальні вимоги

Організаційно-правовим документом, який визначає завдання, права, обов’язки і відповідальність працівника відповідно до займаної посади, є посадова інструкція. Дізнайтеся про основні вимоги до розроблення посадових інструкцій та їх структуру зі статті.
31844