СУОП у благодійній організації: чи впроваджувати

856

Запитання

Чи потрібно впроваджувати систему управління охороною праці, створювати службу охорони праці, якщо у благодійному фонді працює семеро працівників?

Відповідь

⚡️ План перевірок Держпраці на 2021 рік

Закон про охорону праці поширюється на всіх юридичних і фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю.

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити дотримання законодавства щодо прав працівників у сфері охорони праці. Для цього він забезпечує функціонування системи управління охороною праці (СУОП) незалежно від чисельності працівників. На це вказує стаття 13 Закону про охорону праці. Зрозуміло, що в організації, де працює семеро осіб, упровадити СУОП буде значно простіше, ніж на середніх і великих підприємствах. Але основні вимоги цієї статті необхідно виконати.

⏩ Як упровадити СУОП на малих та середніх підприємствах

На підприємстві з кількістю працівників 50 і більше роботодавець створює службу охорони праці (СОП). Так скеровує стаття 15 Закону про охорону праці. Основна ознака підприємства — комерційна діяльність. Благодійний фонд є організацією, яка діє на некомерційній основі, тобто виконує соціальні функції безплатно й не належить до поняття «підприємство». Тому закон не передбачає створення СОП у цій організації. Водночас відсутність СОП у благодійному фонді може призвести до деяких порушень нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема під час розслідування нещасного випадку на виробництві. Комісію з розслідування нещасного випадку повинен очолювати інженер з охорони праці. Підстава — Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44748

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77431

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78641

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113288