СУОП у благодійній організації: чи впроваджувати

356

Запитання

Чи потрібно впроваджувати систему управління охороною праці, створювати службу охорони праці, якщо у благодійному фонді працює семеро працівників?

Відповідь

⚡️ План перевірок Держпраці на 2021 рік

Закон про охорону праці поширюється на всіх юридичних і фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю.

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити дотримання законодавства щодо прав працівників у сфері охорони праці. Для цього він забезпечує функціонування системи управління охороною праці (СУОП) незалежно від чисельності працівників. На це вказує стаття 13 Закону про охорону праці. Зрозуміло, що в організації, де працює семеро осіб, упровадити СУОП буде значно простіше, ніж на середніх і великих підприємствах. Але основні вимоги цієї статті необхідно виконати.

⏩ Як упровадити СУОП на малих та середніх підприємствах

На підприємстві з кількістю працівників 50 і більше роботодавець створює службу охорони праці (СОП). Так скеровує стаття 15 Закону про охорону праці. Основна ознака підприємства — комерційна діяльність. Благодійний фонд є організацією, яка діє на некомерційній основі, тобто виконує соціальні функції безплатно й не належить до поняття «підприємство». Тому закон не передбачає створення СОП у цій організації. Водночас відсутність СОП у благодійному фонді може призвести до деяких порушень нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема під час розслідування нещасного випадку на виробництві. Комісію з розслідування нещасного випадку повинен очолювати інженер з охорони праці. Підстава — Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1631

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59814

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41531