Табличка біля верстата — потрібна чи ні

2084

Запитання

Чи потрібно встановлювати біля кожного верстата табличку зі списком працівників, які мають право виконувати роботу на ньому, а також посадових осіб, які відповідають за утримання верстата у справному стані та за його безпечну експлуатацію?

Відповідь


Табличка біля верстата не є обов’язковою.

Якщо застосування засобу праці пов’язане з виникненням підвищеної загрози для безпеки або здоров’я працівників, необхідно вжити заходів:

  • щоб цей засіб праці застосовували тільки особи, за якими він закріплений;
  • ремонт, реконструкцію, підтримання в робочому стані та контроль проводили тільки ті працівники, в обов’язки яких це входить.

Підстава — пункт 1.6 глави 1 розділу VI Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених наказом МНС від 25.01.2012 № 67 (НПАОП 0.00-7.11-12).

Працівники мають бути поінформовані:

  • про небезпеку, що може виникнути в робочій зоні або на майданчику під час використання виробничого обладнання;
  • небезпеку, пов’язану з виробничим обладнанням, розташованим у їхній робочій зоні або на майданчику, якщо працівники безпосередньо не використовують таке обладнання;
  • будь-які зміни, що впливають на виробниче обладнання, розташоване в їхній робочій зоні або на майданчику.

Інформацію має бути надано, а письмові інструкції викладено у зрозумілій для працівників формі.

Табличка біля верстата — потрібна чи ні
Леонід Шевчуквикладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст»
Інструкції з охорони праці не розмістили на робочих місцях.

Про це йдеться у пунктах 19, 20 розділу ІІ Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затверджених наказом Мінсоцполітики від 28.12.2017 № 2072 (НПАОП 0.00-7.14-17).

Тобто для допуску до роботи з виробничим обладнанням необхідно закріпити працівника за цим обладнанням. Це роблять на підставі розпорядчого документа — наказу, розпорядження.

Працівника допустять до роботи з обладнанням, де немає потреби проводити роботи за відповідною професійною кваліфікацією, після того, як він успішно пройде відповідний інструктаж із питань охорони праці за видом робіт. Якщо обладнання не для загального користування, то за ним розпорядчим документом закріплюють виробничий персонал.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23581

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36682

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10433

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32571

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163433