Табличка біля верстата — потрібна чи ні

1499

Запитання

Чи потрібно встановлювати біля кожного верстата табличку зі списком працівників, які мають право виконувати роботу на ньому, а також посадових осіб, які відповідають за утримання верстата у справному стані та за його безпечну експлуатацію?

Відповідь


Табличка біля верстата не є обов’язковою.

Якщо застосування засобу праці пов’язане з виникненням підвищеної загрози для безпеки або здоров’я працівників, необхідно вжити заходів:

  • щоб цей засіб праці застосовували тільки особи, за якими він закріплений;
  • ремонт, реконструкцію, підтримання в робочому стані та контроль проводили тільки ті працівники, в обов’язки яких це входить.

Підстава — пункт 1.6 глави 1 розділу VI Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених наказом МНС від 25.01.2012 № 67 (НПАОП 0.00-7.11-12).

Працівники мають бути поінформовані:

  • про небезпеку, що може виникнути в робочій зоні або на майданчику під час використання виробничого обладнання;
  • небезпеку, пов’язану з виробничим обладнанням, розташованим у їхній робочій зоні або на майданчику, якщо працівники безпосередньо не використовують таке обладнання;
  • будь-які зміни, що впливають на виробниче обладнання, розташоване в їхній робочій зоні або на майданчику.

Інформацію має бути надано, а письмові інструкції викладено у зрозумілій для працівників формі.

Табличка біля верстата — потрібна чи ні
Леонід Шевчуквикладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст»
Інструкції з охорони праці не розмістили на робочих місцях.

Про це йдеться у пунктах 19, 20 розділу ІІ Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затверджених наказом Мінсоцполітики від 28.12.2017 № 2072 (НПАОП 0.00-7.14-17).

Тобто для допуску до роботи з виробничим обладнанням необхідно закріпити працівника за цим обладнанням. Це роблять на підставі розпорядчого документа — наказу, розпорядження.

Працівника допустять до роботи з обладнанням, де немає потреби проводити роботи за відповідною професійною кваліфікацією, після того, як він успішно пройде відповідний інструктаж із питань охорони праці за видом робіт. Якщо обладнання не для загального користування, то за ним розпорядчим документом закріплюють виробничий персонал.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1405

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58804

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40698