Вимоги до працівників, які виконують вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою електровізків та штабелерів

3892

Запитання

На підприємстві працюють працівники за професією «комірник», які виконують вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою електровізків та штабелерів. Які вимоги до таких працівників? Чи потрібно працівнику, який керує електровізком або штабелером, мати посвідчення водія автотранспортного засобу?

Відповідь


У цьому випадку працівники виконують роботи з підвищеною небезпекою, а саме — вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів. Їх передбачає пункт 101 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15. Тому до початку роботи та щорічно вони повинні проходити спеціальне навчання і перевірку знань із питань охорони праці, а також мати відповідну кваліфікаційну групу з електробезпеки залежно від обсягу робіт із технічного обслуговування та ремонту електричної частини технологічного транспортного засобу.

Вимоги до працівників за професією «Водій електро- та автовізка», «Водій навантажувача» наведено у розділі 2 «Професії робітників» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.

Охорона праці під час експлуатації навантажувачів: вимоги і правила

Штабелер є навантажувачем. Керувати навантажувачами мають право водії навантажувачів. На це вказує пункт 15 розділу V Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.08.2018 № 1220 (НПАОП 0.00-1.83-18).

Штабелером має керувати водій навантажувача 3-го розряду. Обов’язкова вимога до нього — він повинен мати посвідчення на право робіт із підвищеною небезпекою та посвідчення водія автомобіля категорії «В» або «С». Те ж стосується і водія електровізка. Підстава — Державний стандарт професійно-технічної освіти ДСПТО 8334.Н.52.24-2016.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113477

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1459

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2870