Вимоги до працівників, які виконують вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою електровізків та штабелерів

2374

Запитання

На підприємстві працюють працівники за професією «комірник», які виконують вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою електровізків та штабелерів. Які вимоги до таких працівників? Чи потрібно працівнику, який керує електровізком або штабелером, мати посвідчення водія автотранспортного засобу?

Відповідь


У цьому випадку працівники виконують роботи з підвищеною небезпекою, а саме — вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів. Їх передбачає пункт 101 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15. Тому до початку роботи та щорічно вони повинні проходити спеціальне навчання і перевірку знань із питань охорони праці, а також мати відповідну кваліфікаційну групу з електробезпеки залежно від обсягу робіт із технічного обслуговування та ремонту електричної частини технологічного транспортного засобу.

Вимоги до працівників за професією «Водій електро- та автовізка», «Водій навантажувача» наведено у розділі 2 «Професії робітників» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.

Охорона праці під час експлуатації навантажувачів: вимоги і правила

Штабелер є навантажувачем. Керувати навантажувачами мають право водії навантажувачів. На це вказує пункт 15 розділу V Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.08.2018 № 1220 (НПАОП 0.00-1.83-18).

Штабелером має керувати водій навантажувача 3-го розряду. Обов’язкова вимога до нього — він повинен мати посвідчення на право робіт із підвищеною небезпекою та посвідчення водія автомобіля категорії «В» або «С». Те ж стосується і водія електровізка. Підстава — Державний стандарт професійно-технічної освіти ДСПТО 8334.Н.52.24-2016.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2983

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2193

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13953

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
71122