Вимоги до працівників, які виконують вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою електровізків та штабелерів

3206

Запитання

На підприємстві працюють працівники за професією «комірник», які виконують вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою електровізків та штабелерів. Які вимоги до таких працівників? Чи потрібно працівнику, який керує електровізком або штабелером, мати посвідчення водія автотранспортного засобу?

Відповідь


У цьому випадку працівники виконують роботи з підвищеною небезпекою, а саме — вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів. Їх передбачає пункт 101 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15. Тому до початку роботи та щорічно вони повинні проходити спеціальне навчання і перевірку знань із питань охорони праці, а також мати відповідну кваліфікаційну групу з електробезпеки залежно від обсягу робіт із технічного обслуговування та ремонту електричної частини технологічного транспортного засобу.

Вимоги до працівників за професією «Водій електро- та автовізка», «Водій навантажувача» наведено у розділі 2 «Професії робітників» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.

Охорона праці під час експлуатації навантажувачів: вимоги і правила

Штабелер є навантажувачем. Керувати навантажувачами мають право водії навантажувачів. На це вказує пункт 15 розділу V Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.08.2018 № 1220 (НПАОП 0.00-1.83-18).

Штабелером має керувати водій навантажувача 3-го розряду. Обов’язкова вимога до нього — він повинен мати посвідчення на право робіт із підвищеною небезпекою та посвідчення водія автомобіля категорії «В» або «С». Те ж стосується і водія електровізка. Підстава — Державний стандарт професійно-технічної освіти ДСПТО 8334.Н.52.24-2016.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14317

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
620

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838