Вимоги до працівників, які виконують вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою електровізків та штабелерів

1801

Запитання

На підприємстві працюють працівники за професією «комірник», які виконують вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою електровізків та штабелерів. Які вимоги до таких працівників? Чи потрібно працівнику, який керує електровізком або штабелером, мати посвідчення водія автотранспортного засобу?

Відповідь


У цьому випадку працівники виконують роботи з підвищеною небезпекою, а саме — вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів. Їх передбачає пункт 101 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15. Тому до початку роботи та щорічно вони повинні проходити спеціальне навчання і перевірку знань із питань охорони праці, а також мати відповідну кваліфікаційну групу з електробезпеки залежно від обсягу робіт із технічного обслуговування та ремонту електричної частини технологічного транспортного засобу.

Вимоги до працівників за професією «Водій електро- та автовізка», «Водій навантажувача» наведено у розділі 2 «Професії робітників» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.

Охорона праці під час експлуатації навантажувачів: вимоги і правила

Штабелер є навантажувачем. Керувати навантажувачами мають право водії навантажувачів. На це вказує пункт 15 розділу V Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.08.2018 № 1220 (НПАОП 0.00-1.83-18).

Штабелером має керувати водій навантажувача 3-го розряду. Обов’язкова вимога до нього — він повинен мати посвідчення на право робіт із підвищеною небезпекою та посвідчення водія автомобіля категорії «В» або «С». Те ж стосується і водія електровізка. Підстава — Державний стандарт професійно-технічної освіти ДСПТО 8334.Н.52.24-2016.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1406

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58807

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40701