Безпечне взяття проби зерна з машини

645

Запитання

Під час завезення зерна на зернозаготівельний пункт проби зерна на аналіз із кузова вантажного автомобіля працівник бере з металевого технологічного майданчика заввишки 1,0 м без огорожі. Як правильно убезпечити такого працівника, адже це не є роботою на висоті?

Відповідь

Правила виконання робіт на висоті (затверджені наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62; НПАОП 0.00-1.15-07) встановлюють єдиний порядок організації і виконання робіт на висоті. Сферою дії НПАОП 0.00-1.15-07 є роботи під час будівництва, монтажу (демонтажу) конструкцій і обладнання, ремонту, реконструкції, експлуатації об’єктів. На жаль, не зрозуміло, що мають на увазі під поняттям «об’єкт», але можна стверджувати, що НПАОП 0.00-1.15-07 не поширюється на роботи, пов’язані з обслуговуванням на висоті обладнання промислових машин.

Роботи на висоті: типові порушення вимог безпеки

Загальні вимоги до засобів доступу (сходів, драбин) до обладнання, пов’язаного з експлуатуванням промислових машин, у разі коли ці засоби становлять частину машини та доступ до них неможливий безпосередньо з рівня землі або підлоги, визначають державні стандарти серії ДСТУ ISO 14122 «Безпечність машин. Стаціонарні засоби доступу до машин» (ДСТУ ISO 14122-1:2014 «Частина 1. Вибір фіксованих засобів доступу між двома рівнями»; ДСТУ ISO 14122-2:2006 «Частина 2. Платформи робочі й проходи»; ДСТУ ISO 14122-3:2014 «Частина 3. Сходи, драбини зі східцями й перила» та ДСТУ ISO 14122-4:2014 «Частина 4. Драбини зафіксовані»).

Відповідно до цих стандартів у місцях, де є можливість падіння з висоти більшої ніж 500 мм або зона проходу межує з поверхнями, не спроможними нести навантаження (наприклад зі скла або синтетичних матеріалів), мають встановлюватися перила або інші рівноцінні засоби, здатні захистити людину від падіння з висоти. Висота перил має бути не менше 1,1 м.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14312

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
615

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4835