Безпечне взяття проби зерна з машини

761

Запитання

Під час завезення зерна на зернозаготівельний пункт проби зерна на аналіз із кузова вантажного автомобіля працівник бере з металевого технологічного майданчика заввишки 1,0 м без огорожі. Як правильно убезпечити такого працівника, адже це не є роботою на висоті?

Відповідь

Правила виконання робіт на висоті (затверджені наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62; НПАОП 0.00-1.15-07) встановлюють єдиний порядок організації і виконання робіт на висоті. Сферою дії НПАОП 0.00-1.15-07 є роботи під час будівництва, монтажу (демонтажу) конструкцій і обладнання, ремонту, реконструкції, експлуатації об’єктів. На жаль, не зрозуміло, що мають на увазі під поняттям «об’єкт», але можна стверджувати, що НПАОП 0.00-1.15-07 не поширюється на роботи, пов’язані з обслуговуванням на висоті обладнання промислових машин.

Роботи на висоті: типові порушення вимог безпеки

Загальні вимоги до засобів доступу (сходів, драбин) до обладнання, пов’язаного з експлуатуванням промислових машин, у разі коли ці засоби становлять частину машини та доступ до них неможливий безпосередньо з рівня землі або підлоги, визначають державні стандарти серії ДСТУ ISO 14122 «Безпечність машин. Стаціонарні засоби доступу до машин» (ДСТУ ISO 14122-1:2014 «Частина 1. Вибір фіксованих засобів доступу між двома рівнями»; ДСТУ ISO 14122-2:2006 «Частина 2. Платформи робочі й проходи»; ДСТУ ISO 14122-3:2014 «Частина 3. Сходи, драбини зі східцями й перила» та ДСТУ ISO 14122-4:2014 «Частина 4. Драбини зафіксовані»).

Відповідно до цих стандартів у місцях, де є можливість падіння з висоти більшої ніж 500 мм або зона проходу межує з поверхнями, не спроможними нести навантаження (наприклад зі скла або синтетичних матеріалів), мають встановлюватися перила або інші рівноцінні засоби, здатні захистити людину від падіння з висоти. Висота перил має бути не менше 1,1 м.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113504

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1460

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2871