Безпечне взяття проби зерна з машини

479

Запитання

Під час завезення зерна на зернозаготівельний пункт проби зерна на аналіз із кузова вантажного автомобіля працівник бере з металевого технологічного майданчика заввишки 1,0 м без огорожі. Як правильно убезпечити такого працівника, адже це не є роботою на висоті?

Відповідь

Правила виконання робіт на висоті (затверджені наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62; НПАОП 0.00-1.15-07) встановлюють єдиний порядок організації і виконання робіт на висоті. Сферою дії НПАОП 0.00-1.15-07 є роботи під час будівництва, монтажу (демонтажу) конструкцій і обладнання, ремонту, реконструкції, експлуатації об’єктів. На жаль, не зрозуміло, що мають на увазі під поняттям «об’єкт», але можна стверджувати, що НПАОП 0.00-1.15-07 не поширюється на роботи, пов’язані з обслуговуванням на висоті обладнання промислових машин.

Роботи на висоті: типові порушення вимог безпеки

Загальні вимоги до засобів доступу (сходів, драбин) до обладнання, пов’язаного з експлуатуванням промислових машин, у разі коли ці засоби становлять частину машини та доступ до них неможливий безпосередньо з рівня землі або підлоги, визначають державні стандарти серії ДСТУ ISO 14122 «Безпечність машин. Стаціонарні засоби доступу до машин» (ДСТУ ISO 14122-1:2014 «Частина 1. Вибір фіксованих засобів доступу між двома рівнями»; ДСТУ ISO 14122-2:2006 «Частина 2. Платформи робочі й проходи»; ДСТУ ISO 14122-3:2014 «Частина 3. Сходи, драбини зі східцями й перила» та ДСТУ ISO 14122-4:2014 «Частина 4. Драбини зафіксовані»).

Відповідно до цих стандартів у місцях, де є можливість падіння з висоти більшої ніж 500 мм або зона проходу межує з поверхнями, не спроможними нести навантаження (наприклад зі скла або синтетичних матеріалів), мають встановлюватися перила або інші рівноцінні засоби, здатні захистити людину від падіння з висоти. Висота перил має бути не менше 1,1 м.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2154

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13775

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
69857

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
91790

Зразок наказу про простій через спеку

Дотримати вимог законодавства з безпеки праці під час спеки допоможе наказ про простій через спеку. Скачайте зразок такого наказу, розроблений експертом.
1124