Зарплата водіїв транспортних засобів, що працюють у сфері охорони здоров’я

3145

Запитання

Як нараховувати заробітну плату водіям транспортних засобів, що працюють у сфері охорони здоров’я?

Відповідь

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення визначені наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» (далі – Умови). Пунктом 2 цього наказу передбачено:

керівникам закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення в межах фонду заробітної плати установити працівникам посадові оклади (тарифні ставки), доплати та надбавки, виходячи з розмірів, передбачених умовами.

Інженер із ОП закладу охорони здоров’я: як установлюють доплати

Відповідно до умов та враховуючи наказ МОЗ від 02.10.2000 № 232 «Про затвердження Переліку спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів галузі охорони здоров’я України, що належать до складу (категорії) санітарних» водіям автотранспортних засобів установлюється щомісячна надбавка за класність до тарифної ставки (посадового окладу) в таких розмірах:

  • водіям II класу – 10 відсотків;
  • водіям I класу – 25 відсотків.

Зверніть увагу!

До спеціальних санітарних транспортних засобів належать:

  • швидка медична допомога;
  • невідкладна медична допомога;
  • реанімаційний;
  • оперативний медицини катастроф;
  • оперативно-рятувальний надзвичайних ситуацій;
  • спеціальні перевезення (трупів, анатомічних матеріалів, інші.

Вказана у Переліку № 232 надбавка установлюється за фактично відпрацьований водієм час до тарифної ставки (посадового окладу), визначеного пп. 2.1 – 2.2 Умов, без врахування підвищення за керування санітарним транспортом. Якщо водій працював у нічний час (з 22.00 до 06.00), то згідно з пп. 3.2.2 Умов проводиться доплата у розмірі 50 відсотків годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну відпрацьовану годину в нічний час. Доплата за роботу в нічний час нараховується на посадовий оклад з урахуванням підвищення.

На період ремонту автомобіля водія (за його згодою) наказом керівника можуть тимчасово перевести на ремонтні роботи, тобто на посаду слюсаря з ремонту автомобілів (за умови, що у штатному розписі є така посада і на той час вона вакантна та якщо водій має кваліфікаційний розряд за цією спеціальністю). У цьому випадку праця водія оплачується згідно з виконаною роботою, але не нижче середнього заробітку за попередньою роботою (ст.ст. 33, 34 КЗпП України).

Середній заробіток обчислюється згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 № 100. Також встановлюються надбавки за тривалість безперервної роботи працівникам центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги, відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги від 3 до 5 років – 20 відсотків, від 5 до 7 років – 40 відсотків, понад 7 років – 60 відсотків посадового окладу.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
40059

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
27724

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2392