Щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці: чи обов’язково надавати

773

Запитання

Відповідь

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає, що особи, які працюють на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці. Таку відпустку надають за Списком виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290.

Залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в шкідливих умовах встановлюють конкретну тривалість додаткової відпустки.

Зауважимо, що відповідно до статті 117 Конституції України постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України є обов’язковими до виконання.

Отже, щорічні додаткові відпустки мають бути надані відповідним працівникам в обов’язковому порядку.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

Надання відпустки за власний рахунок в період карантину через COVID-19 відрізняється від надання такої відпустки за штатних умов. Існує декілька варіантів оформлення наказу, з якими ми вас ознайомимо у статті.
29733