За яких умов можна суміщувати обов’язки з охорони праці та пожежної безпеки

4777

Запитання

Відповідь

Роботодавець вирішує питання суміщення (сумісництва) обов’язків з охорони праці та з пожежної безпеки з огляду на кількість працівників на підприємстві та масштабів виробничої діяльності. Так, згідно з пунктом 1.4 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255, якщо на підприємстві працює менше 50 осіб, то функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особи, які мають відповідну підготовку. Отже, за таких умов допустимо суміщувати й обов’язки з питань пожежної безпеки.

На підприємствах з кількістю працівників понад 50 осіб суміщення обов’язків з питань охорони праці заборонено. Проте з метою оперативного та ефективного прийняття рішень щодо усунення наслідків надзвичайних подій дозволено суміщення обов’язків, наприклад, з питань охорони праці та пожежної безпеки у разі надання роботодавцем керівникові служби охорони праці статусу заступника директора.

Чи може інженер з охорони праці працювати за суміщенням

Очевидно, що вимоги щодо керівника служби охорони праці не можуть повністю переноситись на заступника директора з охорони праці або інженера з охорони праці та пожежної безпеки, зокрема в частині оплати праці. Тобто, на заступника директора з охорони праці та інженера з охорони праці та пожежної безпеки не поширюється вимога статті 15 Закону "Про охорону праці", де зазначено, що керівники та спеціалісти служби охорони праці за своєю посадою і заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21293

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14330

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
631

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4839