За яких умов можна суміщувати обов’язки з охорони праці та пожежної безпеки

5085

Запитання

Відповідь

Роботодавець вирішує питання суміщення (сумісництва) обов’язків з охорони праці та з пожежної безпеки з огляду на кількість працівників на підприємстві та масштабів виробничої діяльності. Так, згідно з пунктом 1.4 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255, якщо на підприємстві працює менше 50 осіб, то функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особи, які мають відповідну підготовку. Отже, за таких умов допустимо суміщувати й обов’язки з питань пожежної безпеки.

На підприємствах з кількістю працівників понад 50 осіб суміщення обов’язків з питань охорони праці заборонено. Проте з метою оперативного та ефективного прийняття рішень щодо усунення наслідків надзвичайних подій дозволено суміщення обов’язків, наприклад, з питань охорони праці та пожежної безпеки у разі надання роботодавцем керівникові служби охорони праці статусу заступника директора.

Чи може інженер з охорони праці працювати за суміщенням

Очевидно, що вимоги щодо керівника служби охорони праці не можуть повністю переноситись на заступника директора з охорони праці або інженера з охорони праці та пожежної безпеки, зокрема в частині оплати праці. Тобто, на заступника директора з охорони праці та інженера з охорони праці та пожежної безпеки не поширюється вимога статті 15 Закону "Про охорону праці", де зазначено, що керівники та спеціалісти служби охорони праці за своєю посадою і заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464