Для яких працівників є обов’язковими Правила охорони праці під час експлуатації ЕОМ

4956

Запитання

Відповідь

Вимоги Правил охорони праці під час експлуатації ЕОМ є обов’язковими для:

  • роботодавців;
  • операторів ЕОМ, комп’ютерного набору, комп’ютерної верстки;
  • працівників інших професій, які у своїй роботі застосовують електронно-обчислювальні машини з відеодисплейними терміналами (далі — ВДТ) та периферійними пристроями (далі — ПП).

Робочим місцем оператора ЕОМ є сукупність устаткування: екранний пристрій, який може доповнюватись клавіатурою або пристроєм введення та/або програмним забезпеченням, іншими приладами, периферійними пристроями, що включають пристрої для дискет, телефон, модем, друкувальний пристрій, тримач документів, робоче крісло і робочий стіл або робочу поверхню, а також необхідне виробниче середовище.

Правила охорони праці під час експлуатації ЕОМ не поширюються на:

  • робочі навчальні місця учнів, студентів у комп’ютерних класах (кабінетах) вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладах;
  • робочі місця операторів ЕОМ у сфері управління та експлуатації атомних електростанцій;
  • робочі місця пілотів, водіїв або операторів транспортних засобів, обладнані ЕОМ із ВДТ та ПП, ЕОМ у системах оброблення даних на борту засобів сполучення, ЕОМ у складі машин і обладнання, що переміщуються у процесі роботи;
  • робочі місця працівників, які займаються обслуговуванням, ремонтом і налагодженням ЕОМ, ВДТ та ПП;
  • портативні системи оброблення даних, якщо вони не постійно використовуються на робочому місці;
  • обчислювальні машинки (калькулятори), каси (апарати) та прилади з невеликими пристроями індикації даних або результатів вимірювання;
  • друкарські машинки класичної конструкції, обладнані ВДТ (дисплейні друкарські машинки; п. 1.2 розділу І).

Отже, розділ ІІІ Правил охорони праці під експлуатації ЕОМ не поширюється на портативні системи оброблення даних, якщо їх не використовують постійно на робочому місці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів

Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
4452

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
14369

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11142

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
14282

Як вести Журнал з експлуатації систем вентиляції

На кожному підприємстві повинна бути служба, що забезпечує нормальну та безперебійну роботу вентиляційних систем. Інформацію про перелік проведених робіт, усунення виявлених дефектів і несправностей заносять у журнал з експлуатації систем вентиляції.
2744