Відповідь
Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки — порядок визначення об’єктів підвищеної небезпеки серед потенційно небезпечних об’єктів (ст. 1 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» від 18.01.2001 № 2245-III).
Є Державний реєстр потенційно небезпечних об’єктів, який створено на підставі постанови КМУ «Про затвердження Положення про Державний реєстр потенційно небезпечних об’єктів» від 29.08.2002 № 1288 та Методика ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів (затверджена наказом МНС від 23.02.2006 № 98).
Ідентифікації підлягають об’єкти, де можуть використовувати або виготовляти, переробляти, зберігати чи транспортувати небезпечні речовини (потенційно небезпечні об’єкти) відповідно до Нормативів порогових мас небезпечних речовин для ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (затверджені постановою КМУ від 11.07.2002 № 956).
Державний нагляд (контроль) у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об’єктами, з питань проведення ідентифікації та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки здійснює Держпраці (п. 4 ч. 20 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 № 96).
Порядок розслідування та обліку нещасних випадків змінено
Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.