Хто проводить ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки

3543

Запитання

Хто має проводити ідентифікацію щодо наявності або відсутності джерел небезпеки?

Відповідь

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки — порядок визначення об’єктів підвищеної небезпеки серед потенційно небезпечних об’єктів (ст. 1 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» від 18.01.2001 № 2245-III).

Є Державний реєстр потенційно небезпечних об’єктів, який створено на підставі постанови КМУ «Про затвердження Положення про Державний реєстр потенційно небезпечних об’єктів» від 29.08.2002 № 1288 та Методика ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів (затверджена наказом МНС від 23.02.2006 № 98).

Ідентифікації підлягають об’єкти, де можуть використовувати або виготовляти, переробляти, зберігати чи транспортувати небезпечні речовини (потенційно небезпечні об’єкти) відповідно до Нормативів порогових мас небезпечних речовин для ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (затверджені постановою КМУ від 11.07.2002 № 956).

Державний нагляд (контроль) у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об’єктами, з питань проведення ідентифікації та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки здійснює Держпраці (п. 4 ч. 20 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 № 96).

Найважливіше у травні

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС
У № 5 "Довідника"про головні зміни у законодавстві з охорони праці
Порядок розслідування та обліку нещасних випадків змінено

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті
87721

Безпека праці при звалюванні дерев

Під час звалювання дерев дуже важливо дотримуватися визначеної у законодавстві послідовності дій. Про те, як безпечно організувати роботи з видалення дерев і які нормативні документи визначають ці вимоги — далі у статті.
3957

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
27538

Наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство

Визначити обов'язки працівників, які відповідатимуть на підприємстві за технічний стан, безпечну експлуатацію газового господарства та за облік використаного природного газу допоможе наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство.
10182