Хто проводить ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки

3912

Запитання

Хто має проводити ідентифікацію щодо наявності або відсутності джерел небезпеки?

Відповідь

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки — порядок визначення об’єктів підвищеної небезпеки серед потенційно небезпечних об’єктів (ст. 1 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» від 18.01.2001 № 2245-III).

Є Державний реєстр потенційно небезпечних об’єктів, який створено на підставі постанови КМУ «Про затвердження Положення про Державний реєстр потенційно небезпечних об’єктів» від 29.08.2002 № 1288 та Методика ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів (затверджена наказом МНС від 23.02.2006 № 98).

Ідентифікації підлягають об’єкти, де можуть використовувати або виготовляти, переробляти, зберігати чи транспортувати небезпечні речовини (потенційно небезпечні об’єкти) відповідно до Нормативів порогових мас небезпечних речовин для ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (затверджені постановою КМУ від 11.07.2002 № 956).

Державний нагляд (контроль) у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об’єктами, з питань проведення ідентифікації та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки здійснює Держпраці (п. 4 ч. 20 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 № 96).

Найважливіше у травні

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС
У № 5 "Довідника"про головні зміни у законодавстві з охорони праці
Порядок розслідування та обліку нещасних випадків змінено

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109133

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146838

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53160

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139737