Відповідь
Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки — порядок визначення об’єктів підвищеної небезпеки серед потенційно небезпечних об’єктів (ст. 1 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» від 18.01.2001 № 2245-III).
Є Державний реєстр потенційно небезпечних об’єктів, який створено на підставі постанови КМУ «Про затвердження Положення про Державний реєстр потенційно небезпечних об’єктів» від 29.08.2002 № 1288 та Методика ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів (затверджена наказом МНС від 23.02.2006 № 98).
Ідентифікації підлягають об’єкти, де можуть використовувати або виготовляти, переробляти, зберігати чи транспортувати небезпечні речовини (потенційно небезпечні об’єкти) відповідно до Нормативів порогових мас небезпечних речовин для ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (затверджені постановою КМУ від 11.07.2002 № 956).
Державний нагляд (контроль) у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об’єктами, з питань проведення ідентифікації та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки здійснює Держпраці (п. 4 ч. 20 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 № 96).
Порядок розслідування та обліку нещасних випадків змінено
На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства