Домедична допомога при переломі

3618

Запитання

Внаслідок нещасного випадку у потерпілого підозра на перелом ноги. Як надати домедичну допомогу?

Відповідь

Домедична допомога — це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від нещасного випадку, надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень.

СкачатиІнструкція з надання домедичної допомоги

Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

Таким чином, у разі настання нещасного випадку з підозрою на перелом ноги потрібно діяти в такій послідовності:

  • упевнитися, що у потерпілого перелом кістки (перелом можна запідозрити на підставі болю, втрати функції або зміни контуру та набряку кінцівки. Діагноз перелому є точним тільки у випадку видимої деформації осі кістки або при відкритому переломі);
  • викликати швидку;
  • знерухомити ушкоджену ділянку (накладіть шину по зовнішній стороні, загинаючи кінець шини навколо стопи; в разі підозри на перелом в ділянці стегна шина повинна досягати тулуба.) Іммобілізація перелому зменшує біль та запобігає додатковим ушкодженням оточуючих тканин, знижуючи, таким чином, крововтрату.

Домедична допомога при переломі Чи є ви експертом у сфері охорони праці? Пройдіть швидкий тест для перевірки своїх знаннь.

Перевірте свої знання з охорони праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
71001

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
20634

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
48453