Чи можливо облаштувати пральню в котельні навчального закладу?

337

Запитання

Навчальний заклад дошкільного типу (ДНЗ) має переїхати до нового приміщення, у середині якого знаходиться котельня. Котел на твердому виді палива та газове устаткування планують встановити у спільному приміщенні. На його території, біля котлів, повинні здійснити установку пральної машини автоматичного типу роботи, що йде у розріз із правилами безпеки. Чи можна уникнути можливих проблем у даному випадку?

Відповідь

Згідно із розділом IV Правил пожежної безпеки (ППБ) для навчальних закладів і установ системи освіти України, а саме пунктом 3, опалювальні установки та прилади повинні дотримуватися норм протипожежних вимог. Це стосується прийнятих стандартів, будівельних вимог, а також іншої нормативної бази. Йдеться про ДБН В.2.5-20-2001 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі і споруди. Газопостачання», а також Правила безпеки систем газопостачання, що регулює наказ Міненерго та вугільної промисловості (МЕВП) № 285 від 15.05.2015

Відповідно до пункту 3.21 однойменних правил, не можна використовувати приміщення, на території яких знаходяться газопроводи, пристрої із функцією газорегулювання, потребуючі газ розподільчі установки, а також запірні майстерні, та інші пристрої під склади, і т.д. Слід зауважити, що облаштування пральні чи майстерні в одному приміщенні з діючими котлами – заборонено.

Щодо будівельних стандартів, то важливо слідувати правилам облаштування котелень, які працюють на газовому паливі. Завідуючий чи інша відповідальна особа, повинна написати листа в районний відділ освіти щодо неможливості пропонування котельні та її приміщення під цілі пральні, відповідно до норм, що зазначаються у ППБ.

Читайте також:

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів

Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
4439

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
14367

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11136

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
14255

Як вести Журнал з експлуатації систем вентиляції

На кожному підприємстві повинна бути служба, що забезпечує нормальну та безперебійну роботу вентиляційних систем. Інформацію про перелік проведених робіт, усунення виявлених дефектів і несправностей заносять у журнал з експлуатації систем вентиляції.
2741