Встановлення пільг працівникам з дати їх прийому на нові робочі місця

416

Запитання

У 2016 році на підприємстві з’явилися нові робочі місця (професії), які не підлягали атестації відносно умов праці раніше. Прийом робітників на вищезазначені місця спонукав до позачергової атестації, стосовно якої працівники на нових посадах, мають право на пільгову виплату пенсії, що регулюється Списком №2. Перевірочна атестація робочих умов на місцях проходила два місяці, а наказ щодо отриманих результатів вийшов після двомісячної роботи працівників на новій роботі. Чи дозволені пільги, що погоджені результатом атестації робочих місць на встановлення їх для робітників із моменту зарахування на нові посади?

Відповідь

В процесі підготовки наказу із приводу атестації існуючих умов праці на самих робочих місцях, що проводилася в умовах новостворених посад робітників, обійманнях професій, функціонуючих виробництв, та набутих показників у результаті вирахування стажу роботи, дається право на пенсію відповідно до пільг за віком. Дана інформація керується пунктом 4.4 Порядку застосування Списків №1 та №2, а також регламентується наказом №383 Мінпраці та соцполітики України від 18.11.2005

При підтвердженні права на пенсію та її отримання по віку на умовах пільг, до стажу додають період роботи на новостворених місцях, а також часовий проміжок в 5 наступних років, перший передує даті виходу наказу відповідно до результатів. Даний порядок функціонуватиме при умові, якщо за цей часовий проміжок на виробництві не зміниться характер праці (звичайне робоче місце, сама робота), а ще умови, що дозволяють отримати право на офіційне отримання пенсії на вказаних вище умовах, саме за віком.

Період роботи в умовах новостворених робочих місць, необхідно враховувати із самого початку однойменної роботи у максимально цілісному обсязі, при ефективних засобах особистого або колективного типу захисту та у характерних виробничих умовах.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
42444

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
11857

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19667

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10405

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9066